Utracone słowo

Tłumaczenie: Joanna Polachowska
Wydawnictwo: Albatros
LA PAROLE PERDUE
Ophelia

Jakie mogą być konsekwencje prób odkrycia prawdy o kulcie najsłynniejszej biblijnej jawnogrzesznicy? Maria z Betanii, znana także jako Maria Magdalena, cudzołożnica przyprowadzona do Chrystusa na sąd - to ona stała się powiernicą jedynych słów napisanych przez niego osobiście. Czy przepadły na zawsze? Tajemnica nierozwiązana przez tysiąclecia. Współczesna archeolog podejmuje śledztwo w sprawie...

Tajemnica nierozwiązana przez tysiąclecia. Współczesna archeolog podejmuje śledztwo w sprawie zagadkowych morderstw na stanowisku wykopaliskowym w Pompejach. Mała dziewczynka, która we śnie widzi straszliwe sceny śmierci pierwszych chrześcijan w ogniu wybuchającego wulkanu. Średniowieczny mnich stający przed zadaniem, które może zmienić losy ludzkości...
Połączy ich jedno - UTRACONE SŁOWO...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Gąska | 2014-12-11
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Frédéric Lenoir jest pochodzącym z Francji filozofem i socjologiem religii. Na swoim koncie ma liczne artykuły, rozprawy i eseje, których jest autorem lub współautorem. Napisał również ponad dwadzieścia książek. Największy sukces osiągnęła powieść pod tytułem „Obietnica anioła” napisana w 2004 roku, w duecie z Violette Cabesos, która debiutowała książką „Sang comme neige”. Książka cechuje się oryginalnym stylem. „Utracone słowo” jest kolejnym dziełem duetu pisarzy.

Powieść zaczyna się cytatem z biblii. Odnosi się on do cudzołożnicy, którą chciano ukamienować. Nie zrobiono tego gdyż Jezus powiedział słowa: „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień”. Myślę, że nie bez podstawy ten fragment znalazł się w książce, a postać Giny, która była prostytutką znalazła się w miejscu morderstwa. Książka zaczyna się w momencie gdy wymieniona przeze mnie kobieta idzie wraz z lekarzem, który jest jej klientem do lupanaru. Tam odkrywają zwłoki mężczyzny zabitego przed godziną, a tuż nad jego...

asia_33 | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

Tajemnica sięgająca początków chrześcijaństwa,niepokojące wizje małej dziewczynki i morderstwa archeologów na wykopaliskach w Pompejach,to wszystko znajdziemy w powieści "Utracone słowo". Powieść poprowadzona jest dwutorowo,współcześnie jesteśmy na wykopaliskach w Francji wraz z archeolog Johanną, a w przeszłości naszą przewodniczką jest Liwia,młoda chrześcijanka,która straciła rodzinę podczas prześladowań chrześcijan za Nerona.Muszę przyznać że jej historia bardziej mnie wciągnęła,niż współczesna opowieść,ale i tak warto sięgnąć po tą powieść.Polecam!

Patrycja | 2017-02-18
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 18 lutego 2017

Genialna historia rozgrywająca się e trzech przestrzeniach czasowych ! Pomieszanie starożytności, czasów w których na świecie byli mnisi oraz współczesności trzy historie, które tak naprawdę łączy jedno przesłanie !
Książka ewidentnie jet dla osób, które chociaż trochę interesują się historią ! Bardzo dużo można dowiedzieć się o Pompejach.
Nie mogłam się od niej oderwać ! Szczerze i gorąco polecam !
Genialna . A zakończenia się nie spodziewałam ! Od samego początku do końca jedn wielka niewiadoma !

Magdalena | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Szału nie ma. Akcja rozwlekła, ciągnie się jak flaki z olejem.
Brak zwrotów akcji i budowania napięcia, którego spodziewałam się po takiej książce.

Awrenim | 2014-12-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: grudzień 2014

Bez fajerwerków. Niestety. Po przeczytaniu "Obietnicy anioła" spodziewałam się czegoś równie wciągającego. Prezentowana pozycja nie poraża ani tempem akcji, ani też temperamentem głównej postaci. Fabuła byłaby o wiele bardziej interesująca, gdyby posiadała dynamikę wydarzeń. Jeden z plusów, jakiego mogę się doszukać, to... zakończenie. A poza tym dlaczego warto przeczytać? Chociażby dlatego, że fajnie wplecione w fabułę są kwestie dotyczące początków cywilizacji, w której obecnie żyjemy.

gumiak | 2015-06-18

Właściwie to 3 w 1. Trzy długie, przeładowane nieistotnymi szczegółami opowieści połączone w jedną książkę. Dla historyków i tych co lubią grzebać się w detalach.

l3ur4 | 2017-07-12
LIDIA | 2017-06-21