Summa contra gentiles. Prawda wiary chrześcijańskiej, t. I

Wydawnictwo: W drodze
Summa contra gentiles
teologia, tomizm, chrześcijaństwo
religia

Księga wiary chrześcijańskiej w dyskusji z poganami, innowiercami i błądzącymi Pierwsze i jedyne powojenne wydanie dzieła zwanego też Sumą filozoficzną. Jest to jedno z najwybitniejszych osiągnięć myśli ludzkiej, na trwałe obok Sumy teologicznej wpisane do kanonu dzieł genialnych. Summa contra gentiles św. Tomasza z Akwinu to swego rodzaju dyskusja z innymi religiami, a także z...

Księga wiary chrześcijańskiej w dyskusji z poganami, innowiercami i błądzącymi

Pierwsze i jedyne powojenne wydanie dzieła zwanego też Sumą filozoficzną.

Summa contra gentiles św. Tomasza z Akwinu to swego rodzaju dyskusja z innymi religiami, a także z niewierzącymi, napisana w XIII wieku. W zamyśle autora miała wykazać słuszność wiary chrześcijańskiej. W sposób genialny łączy filozofię grecką z treścią Pisma Świętego, siłę ludzkiego rozumu z objawieniem Boskim. Do dziś dzieło to jest inspiracją dla tych, którzy mają odwagę myśleć, zarówno wierzących, jak i niewierzących.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl