Niemcy. Wakacje na walizkach

Wydawnictwo: G+J
przewodniki, Niemcy
figlarna24

Niemcy to zróżnicowany i barwny kraj z zabytkowymi miastami i wioskami, baśniowymi zamkami oraz nienagannie prowadzonymi gospodarstwami wiejskimi, gęstymi lasami i mozaiką parków narodowych oraz rezerwatów. Kosmopolityczne miasta pełne są galerii, muzeów, zabytków oraz najrozmaitszych rozrywek od teatrów operowych po szalone nocne kluby. Są tu i kuszące piaszczyste plaże z wydmami, i winnice zakładane na zboczach dolin Renu i jego dopływów, i olśniewająca sceneria Alp Bawarskich ze stromymi szczytami i górskimi ośrodkami wypoczynkowymi. Niemcy mogą poszczycić się takimi arcydziełami architektury jak wspaniałe barokowe i rokokowe pałace oraz XVII- i XVIII-wieczne kościoły, takimi pisarzami, jak Johann Goethe i Friedrich Schiller oraz muzyką takich kompozytorów, jak Bach czy Beethoven.
Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Niemczech.
Sprawdź, co znaczy Berliner Luft i jak wygląda stolica spod kopuły Reichstagu. Weź udział w ulicznym karnawale w Kolonii oraz monachijskim Oktoberfest. Odkryj, co inspirowało braci Grimm, co łączy Porche z „garbusem” oraz kto był „królem armat”. Wybierz się na przejażdżkę wzdłuż piaszczystego bałtyckiego wybrzeża, skosztuj jabłecznika i zaznaj nadreńskiej Gemütlichkeit.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

figlarna24 | 2013-04-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Niemcy , a właściwie Republika Federacji Niemiec, jest naszym sąsiadem, który jest nam bardzo bliski , a jednocześnie bardzo daleki.
Niemcy jak widać z zamieszczonej mapki powyżej jest bardzo zróżnicowany i barwny. Liczy ok około 80 milionów obywateli różnego pochodzenia. Kraj ten rozciąga od Renu do Odry i od wybrzeża Morza Północnego oraz Bałtyku po Alpy.
Najbardziej rozwinięty technologicznie, funkcjonalnie, gospodarczo itp. jest rozwinięty zachód kraju (wiadomo, że tak się stało z wielu względów, ale szczególnie podziałów politycznych ). Na szczęście Wschód stopniowa dogania Zachód.

Autor tego przewodnika , którym jest Michaell Ivony. Podróżnik zanim zaczął naukę na wydziale filologii na Uniwersytecie w Oxfordzie, doskonalił znajomość niemieckiego , spędzając większość część roku w szkołach z internatem na terenie Nadrenii. Potem nauczał w Niemczech, a po zdobyciu kwalifikacji architekta krajobrazu i urbanisty podróżował po Niemczech, by chłonąć inspirację z osiągnięć...