Zapomniane cerkwie

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
cerkwie, Bieszczady, Podkarpacie
albumy
Meehoow

Na Podkarpaciu i w Bieszczadach coraz mniej jest zabytkowych cerkwi, które przez wiele stuleci były jednym z symboli tego regionu. Zawierucha dwudziestowiecznych wojen bezpowrotnie unicestwiła wiele zabytków drewnianej i murowanej architektury cerkiewnej. Autorowi udało się zebrać szereg starych i nowych fotografii oraz pocztówek (także z przełomu XIX i XX wieku), na których można podziwiać...

Autorowi udało się zebrać szereg starych i nowych fotografii oraz pocztówek (także z przełomu XIX i XX wieku), na których można podziwiać piękno cerkwi istniejących i tych, których już nie ma. W sumie w pracy opisano blisko 170 obiektów i zamieszczono ok. 200 zdjęć.

źródło opisu: Ruthenus, 2011

źródło okładki: http://www.ruthenus.com.pl/

Meehoow | 2013-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2013

I te proste, i te wyszukane. I te ocalałe, i te zniszczone. I te przebudowane, i te przeniesione w inne miejsca. I te, które widziały tylko wiernych, i te, które (niestety) były magazynami. 169 miejscowości i ponad 320 fotografii, opisanych krótko, ale treściwie, tworzy ten uroczy kawałek historii.

Jantarka | 2017-08-01
niebieski_króliczek | 2015-08-25