Auto w terenie. Podstawy jazdy 4 x 4

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
poradniki
joly_fh

Kompendium wiedzy na temat jazdy samochodem terenowym – począwszy od wyboru i przygotowania auta, poprzez techniki podstawowe i prace ze sprzętem, aż po autoratownictwo.

źródło opisu: https://www.facebook.com/AutoWTerenie

źródło okładki: https://www.facebook.com/AutoWTerenie

Genea | 2017-08-31
Przeczytana: 2013 rok

To mój drugi podręcznik jazdy offroadowej. I chociaż nie wszystkie rozdziały (np. początek dotyczący rad zakupowych, bo samochód już miałam) mnie dotyczyły, to całą resztę oceniam jako mocno przydatną. Autor klarownie i w przystępny sposób opisuje prawidłowe zachowania, pokazując też dla kontrastu te nieprawidłowe. Bogactwo ilustracji i zdjęć dopełnia czytelności i praktyczności podręcznika. Bardzo dobra pozycja na początek przygody z samochodem terenowym.
Jedyne, co mi się w książce nie podoba, to używanie angielskiego słownictwa w przypadkach, gdy mamy polskie odpowiedniki - np. winch, zamiast wyciągarka.

BooTlaGerS | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Pan Sławomir jak zwykle nie zawodzi i wprowadza nas w fantastyczny świat Off-Roadu. Książka dostarcza nam podstawowej wiedzy dot. jazdy 4x4, która jak się okazuje daje nie tylko ogromną frajdę i masę przyjemności, ale jest też momentami bardzo ciężką fizyczną i intelektualną pracą.