Szalony Demon

Tłumaczenie: Stefan Kasicki
Cykl: Novaria (tom 4) | Seria: Biblioteka Fantastyki
Wydawnictwo: ALFA
The Fallible Fiend (1973)
0860231X
_Yuuko

Wyglądał jak krzyżówka smoka i suma. Z łatwością mógł jednym ruchem rąk zgiąć żelazny pręt w obwarzanek. Lecz tak naprawdę Zdim, demon o wspaniałych manierach, był uczonym i filozofem. Z tego powodu roczną służbę na planie zwykłych śmiertelników uważał za gigantyczną pomyłkę administracji. Mimo wszystko Zdim postanowił być absolutnie posłuszny i wykonywać wszelkie rozkazy zgodnie z ich literą.
I to był początek kłopotów...

Biblioteka Fantastyki t. 52

źródło opisu: IV strona okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

PawelM | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Lekka lektura, pełna niewymuszonego humoru, bijąca na głowę większość współczesnych dokonań podgatunku zwanego comic fantasy.

Więcej:

anettaja | 2015-11-12

Historia ciekawa, trochę jak powieść przygodowa w wykonaniu demone, nie dość że demona, to demona filozofa, uczciwego i dosłownie spełniającego życzenia nadgorliwca. Ogólnie momentami niedorzeczna śmieszna historia z wątkami powieści awanturniczej.
Nie straciłam czasu czytając tą książkę, choć tytuł nie odzwierciedla treści.