Czego żąda czerwona piwonia?

Seria: Seria z Konikiem Morskim
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
832158232X
geokuba

Powieść S. Zaborskiego wymyka się próbom klasyfikacji gatunkowej, tak jak jej autor -zawodowej. Wśród wielu zainteresowań i rodzajów działalności przez niego uprawianych trzeba zwłaszcza wymienić równie uporczywe co nieskuteczne próby zostania właścicielem ziemskim. Zdobycie środków na kupno wyspy na Jeziorze Wdzydzkim było bezpośrednim powodem napisania tej książki, tam też rozgrywa się jej akcja. Pomimo praktycznych pobudek powieść jest przesycona emocjonalnym stosunkiem do tematu. Wątek sensacyjny zahacza miejscami o pastisz, zabawę konwencjami literackimi. Duch Miejsca to bohater utworu

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: zdjęcie autorskie