Irlandia. Wakacje na walizkach

Wydawnictwo: G+J
Ireland
przewodnik, Irlandia
figlarna24

Irlandia to nieduża wyspa, na której królują zielone pola, urzekające wybrzeża i małe wyspy, siąpiący deszcz oraz wygadani ludzie, pociągający guinnessa przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Warto poznać zarówno tajemniczy świat północnoirlandzkiej wsi, serdeczną gościnę w prowincjonalnych muzycznych pubach i pensjonatach oraz pejzaż pięknych gór i wybrzeży na zachodzie i południowym zachodzie, jak i wyrafinowanie i dowcip Dublina, rozkosze pół golfowych, wyścigów konnych czy wędkowania w jeziorach. Słynne atrakcje krajobrazowe i obiekty turystyczne leżą gęsto tuż obok siebie. Można jednak ominąć zatłoczone sklepy z pamiątkami w Killarney i sznur samochodów na szlaku malowniczej pętli Kerry oraz zrezygnować z walki o stolik w rybnej restauracji Kinsale i poznać prawdziwe oblicze Irlandii z dala od głównych dróg, w uliczkach dzielnic portowych, już po 10-minutowym spacerze górskim szlakiem czy ścieżką przez torfowiska.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Irlandii.
Poznaj tajemnice „starej wiary” i historię św. Patryka. Dowiedz się, do czego służą hurley i sliotar oraz co inspirowało braci Yeatsów. Wybierz się na festiwal operowy w Wexfordzie oraz do baru Hi-B w Corku. Skosztuj takich dań jak champ czy brack i odkryj, co naprawdę jest narodowym napojem Irlandii.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Angie Wu | 2013-05-15
Przeczytana: 15 maja 2013

Do tej pory większości z nas Irlandia kojarzyła się przede wszystkim z mieszkającą tam i pracującą Polonią oraz faktem, że Polska miała po wejściu do UE zostać drugą Irlandią, co, rzecz jasna, nie doszło do skutku. Chciałabym jednak za pośrednictwem tej recenzji pokazać, że ten kraj to coś więcej niż tylko smutna konieczność dla Polaków szukających pracy. Tak naprawdę Irlandia to kraj wyluzowanych ludzi sączących guinessa w klimatycznych pubach, bogactwo kultury Celtów oraz prawdziwa Zielona Wyspa.

Autorem kolejnego przewodnika z serii "Wakacje na walizkach", który trafił w moje ręce, jest podróżnik Christopher Somerville specjalizujący się w pisaniu o Wielkiej Brytanii. Ma za sobą ponad dwadzieścia publikacji, w tym opisywaną przeze mnie "Irlandię". G+J Polska do spółki z National Geographic po raz kolejny zachwycają mnogością informacji, jakością druku oraz bogactwem ilustracji wewnątrz przewodnika. Jest on nie tylko przejrzysty i czytelny, ale przede wszystkim ciekawy - zawiera...

Anna-mojeksiążki | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Bardzo cenię przewodniki z serii National Geographic wydawane przez G+J Książki - są pięknie wydane i bardzo starannie opracowane.

Byłam ciekawa przewodnika o Irlandii - wiadomo, że ten kraj kojarzy nam się z turystyką zarobkową, a mnie dodatkowo z wrzosowiskami, powieściami sióstr Eyre oraz tajemniczymi kamiennymi kręgami.

Irlandia to wyspa, gdzie królują ogromne połacie ziemi, słynąca z deszczy, zielona i piękna. Irlandia to również królestwo pubów, piwa Guinness i jego wielbicieli. Ludzie są tutaj przyjaźni i otwarci, szczególnie ci mieszkający na prowincji. Irlandia to przede wszystkim niezwykłe krajobrazy i ciekawe miejsca.
Irlandia to kraj Celtów, a kultura celtycka zawsze ogromnie mnie interesowała.Na uwagę zasługuje tutaj Glendalough oraz Monasterboice.
Glendalough to przylegający do jeziora kompleks klasztorny, okolony górami. Dojście do niego zajmuje pół dnia, ale warto je zobaczyć!

Irlandia porywa swoją muzyką i kulturą. To kraj niezwykle ciekawy i tajemniczy. Mam...

figlarna24 | 2013-04-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Zachłysnęłam się Irlandią w momencie , w którym obejrzałam film "Oświadczyny po irlandzku" . Rozmarzyłam się na widok tym pięknych , zielonych pól , by za chwile zaintrygować się niezwykle urozmaiconymi klifami, wzgórzami itp. Przyznaje, że uroda Irlandczyków też na mój stan miała pewien wpływ. Postanowiłam poznać ten cudowny kraj, a że miałam sposobność jechać do Irlandii, to nie wahałam się ani chwili. Bardzo żałuję, że nie miałam ze sobą tego przewodnika, który chcę wam dzisiaj polecić.

Przewodnik napisał Christopher Somerville. W Wielkiej Brytanii Christopher Somerville należy do elity autorów pisujących o podróżach. Ma w dorobku co najmniej 25 książek, w tym Przewodnik National Geographic- Wielka Brytania. Regularnie pisze artykuły do poświęconych turystyce działów tak poważnych gazet, jak "The times", "Sunday Times" i "Daily Telegraph". Prowadzi też audycje radiowe i programy telewizyjne. Namiętnością do Irlandii zapałał podczas swojego pierwszego pobytu na wyspie, kiedy...