Św. Augustyn. Niespokojny płomień

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie Świętych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
The Restless Flame. A Novel about Saint Augustine
Karola

To poruszająca powieść, traktująca z szacunkiem, ale i w sposób realistyczny, fascynującą historię życia – jak również całą epokę – św. Augustyna, jednego z najbardziej niezwykłych ludzi wszechczasów. W barwny i niepowtarzalny sposób Louis de Wohl przestawia dzieje przeobrażenia św. Augustyna z próżnego i przyziemnego młodzieńca w wybitnego pisarza i teologa, człowieka, który pokonał siebie...

W barwny i niepowtarzalny sposób Louis de Wohl przestawia dzieje przeobrażenia św. Augustyna z próżnego i przyziemnego młodzieńca w wybitnego pisarza i teologa, człowieka, który pokonał siebie tak całkowicie, jak adwersarzy Kościoła – którego literackie i filozoficzne arcydzieła miały zdominować myśl zachodnią przez następne tysiąclecie.
De Wohl drobiazgowo odtworzył tło historyczne tamtych czasów – burzliwą atmosferę schyłkowych lat Imperium Rzymskiego – umiejętnie składając w jedną całość losy postaci, które miały największy wpływ na św. Augustyna: Moniki, jego świątobliwej i bohaterskiej matki; majestatycznego Ambrożego, biskupa Mediolanu, i wielu innych, którzy obdarzyli bogactwem i głębią duchową życie tego wielkiego Doktora Kościoła.
Oto powieść pełna obrazowych i żywych dramatów oddających sedno burzliwego życia św. Augustyna, przedstawiona w mistrzowskiej narracji i z wielkim talentem do szczegółowych opisów, charakterystyk postaci oraz ze znakomitą znajomością historii.

źródło opisu: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1286

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1286