Wybór przekładów tekstów czołowych światowych historyków sztuki, proponujących rozmaite perspektywy teorii badań historyczno-artystycznych, publikowanych w ciągu ostatnich 30. lat w roczniku Artium Quaestiones. Przeważająca liczba zeszytów Artium Quaestiones jest niedostępna na rynku księgarskim. Od ponad 30. lat w Polsce nie ukazała się żadna antologia współczesnej teorii historii sztuki. Książka wypełni zatem głęboką lukę na polskim rynku wydawniczym. Mimo iż antologia wyrasta z akademickiego doświadczenia współczesnych badań nad twórczością artystyczną, jej adresatem będzie nie tylko kierunek uniwersyteckiej historii sztuki, ale też inne środowiska polskiej humanistyki. Książka stanowi cenną pomocą dydaktyczną. Wzbogacona o ważne, wcześniej w Polsce niepublikowane teksty, będzie znaczącym uzupełnieniem licznych antologii innych dyscyplin naukowych: antropologii kultury, historii, literaturoznawstwa, filozofii, psychologii, socjologii etc.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

marsdevil | 2017-04-07

Jedna z najlepszych książek!

plobodzinska | 2014-09-02
Klaudia | 2013-07-01