Ekspostkatolik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
biografie, wspomnienia, dzienniki, listy

Wspomnienia rockowej młodości i artystycznego podziemia z czasów PRL, refleksje dotyczące przeczytanych książek, obejrzanych filmów i spektakli, rozważania o wierze i... wątpieniu. Ksiądz Andrzej Luter kieruje się zasadą, że najważniejszy jest człowiek, a dopiero w dalszej kolejności jego poglądy, doświadczenia czy wygląd. Bez natrętnej „duszpasteryzacji”, z szacunkiem i ciekawością stara się zrozumieć bliźniego – niezależnie od tego, czy jest nim światowej sławy reżyser, młodo zmarły poeta-buntownik czy też „zwykły” parafianin.

źródło opisu: www.iskry.com.pl

źródło okładki: www.iskry.com.pl

Jeżeli ktoś z was powiedział by mi tak z 5lat temu, że będę zaczytywał się w książkach pisanych przez księży zaśmiał bym mu się w twarz i powiedział że oszalał. Wiec mowie to ja zwariowałem! Ale że podobno człowiek z wiekiem się zmienia, uważam że i ja mogłem się zmienić.

Pierwszym piszącym księdzem którym się zacząłem zaczytywać był Ks. Tischner. Teraz kolejny już autor i kolejne spojrzenie na sprawy duchowieństwa i ludzi świeckich oczami Księdza. Dziś chciał bym wam przedstawić Andrzeja Lutra.

Ks. Andrzej Luter urodził się w 1956r. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim. W roku 1984 wstąpił do warszawskiego seminarium duchownego. Jest księdzem rzymskokatolickim, asystentem kościelnym Towarzystwa "Więź". Publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Więzi", "Znaku" i miesięczniku "Kino" jako znawca tematu. Aktywny duszpastersko w środowisku dziennikarskim i twórczym.

I jeśli ktokolwiek z was myśli że jak ksiądz, to książka będzie sztywnym kazaniem, jak to żyć by nie obrazić Boga, i co...

Tintinka | 2014-03-13
Przeczytana: luty 2014

No dobrze, miało być hmm... interesująco, owszem eseistycznie, ale w granicahch rozsadku, a momentmi było: nudnawo, ciągnaco, leniwie, w oparach zaduchu literackiego. Owszem świetne, trafne wnioski i rozważania na temat religijności, zmian, duchowości współczesnych, ale nie jaskrawe. Dużo pozostawia do życzenia (przynajmniej w moim odczuciu) styl autora. Ciut za cieżki i nie ze wględu na tematykę. Nie jest to literatura, którą z przyjemnością przeczytałam, przebrnęłam raczej ze względu na zainteresowania niż ze wzgledu na "lekkie pióro" autora. Średnia, oj średnia.

miguelm75 | 2017-07-16
Mateusz | 2017-01-28