W cieniu wież Sung

Wydawnictwo: Poligraf
5 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
rycon

Michael Wood, konsultant techniczny z biura projektów w San Francisco, sprawdza możliwości usprawnienia systemu klimatyzacji jednych z największych budowli Singapuru – wież Sung, należących do rodziny wszechwładnego Sung Lana. Podczas szalejącego w mieście monsunu, Michael przypadkowo odnajduje zwłoki zastrzelonej młodej Chinki, zatopione w podziemiach jednej z wież. Dokonane odkrycie początkuje niezwykły ciąg wydarzeń, w którym oficjalne obowiązki Michaela przestają mieć zasadnicze znaczenie, a priorytetem staje się wyjaśnienie tajemniczych powiązań następujących po sobie epizodów.

Piękna Ying Wu – pierwsza żona Sung Lana, wprowadza Michaela w tajemniczy świat chińskiej elity władzy i odkrywa przed nim obowiązujący ją sposób postępowania. Jednak nobilitująca znajomość z zachwycającą Chinką wciąga Michaela w samo centrum przestępczej rzeczywistości, w której poszczególne odsłony mają na celu wyeliminowanie jego osoby. Wspomagany w swych oficjalnych obowiązkach przez Tomka Starskiego – przyjaciela z Polski oraz swą asystentkę Lucy Parker, Michael Wood postanawia dotrzeć do sedna sprawy.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

Dotta | 2015-02-15
Przeczytana: luty 2015

Szczerze, to przebrnęłam tylko przez 1/3 książki. Zawiły tekst, trudne opisy instalacji... nawet nie pamiętam czego, mozolnie rozwijająca się akcja. Po kilku dniach męczenia się po jednym rozdziale - poddałam się, pomimo, że opis obiecywał wiele... Książka zainteresuje może zapalonych inżynierów.