Zgłosuj na książki roku 2017

Skarga kasacyjna w postępowaniu cywilnym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawo Sądowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
Inne
Mirror_of_soul

Prezentowana książka: -radcom i adwokatom ułatwi skuteczne złożenie skargi kasacyjnej dzięki praktycznym wskazówkom Autorki, -zapewni fachowe przygotowanie się do składania skarg aplikantom adwokackim i radcowskim, -zawiera przykłady wzorów skargi kasacyjnej oraz najnowsze orzecznictwo poświęcone temu tematowi. Książka omawia całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem...

Prezentowana książka:

Książka omawia całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym, ale głównie koncentruje się na aspektach praktycznych, które mają ułatwić skuteczne złożenie skargi kasacyjnej i jej merytoryczne rozpoznanie przez Sąd Najwyższy.

Tematyka skargi kasacyjnej ma ogromne znacznie w praktyce adwokacko-radcowskiej i jest szczególnie ważna, gdyż skarga kasacyjna jest często ostatnim, nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia prawomocnego orzeczenia sądu drugiej instancji w wielu sprawach cywilnych. Książka w zwięzłej i przystępnej formie zawiera wszystkie niezbędne informacje ułatwiające korzystanie ze skargi kasacyjnej.

Książka zawiera wzory skargi kasacyjnej wnoszonej z powodu:

-nieważności postępowania (podstawa proceduralna),
-oczywistego uzasadnienia (podstawa proceduralna),
-potrzeby wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości (podstawa materialnoprawna),
-wystąpienia istotnego zagadnienia prawnego (podstawa proceduralna i materialnoprawna).

źródło opisu: http://www.empik.com/skarga-kasacyjna-w-postepowan...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/skarga-kasacyjna-w-postepowan...»