Matka Mortęska

Seria: Ludzie i czasy
Wydawnictwo: Znak
historia
peccator

Z Przedmowy autora: „Tak się składało, że od lat trzydziestu ośmiu zajmuję się właśnie Magdaleną Mortęską. Początkiem było to, że się zezłościłem. Znakomity socjolog warszawski, profesor Stefan Czarnowski, napisał w referaciena VII Międzynarodowy Kongres Historyków w Warszawie w r. 1933, że reformacja polskanie wydała mistyków i była owocem rachuby szlachty. Wydało mi się to sprzeczne z tym,co już wiedziałem o epoce, i zacząłem szukać źródeł. Natrafiłem na Magdalenę Mortęską”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1534,Matka-Morteska

źródło okładki: Zdjęcie autorskie