Ty nic nie rozumiesz!

Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
You just don't understand
joly_fh

Kobiety i mężczyźni, rozmawiając, reprezentują odmienne style konwersacyjne, lecz żaden nie powinien być uznawany za lepszy. Przyjęcie tej prawdy może przynieść tylko korzyści. Ułatwi wzajemne porozumiewanie się i zrozumienie.

Książka jest napisana żywym językiem, a wiele zaczerpniętych z życia przykładów urozmaica narrację.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl/oferta-61-26675-ty_ni...»

Anna Koniec | 2015-09-20

Ta książka jest wspaniała. Nie tylko bardzo mądra, ale i napisana bardzo przystępnie w anegdotycznym stylu wykładowcy, który wie, jak nie zanudzić studentów.

Pozycja obowiązkowa dla tych, którym się jakoż z płcią przeciwną nie układa. I dla tych, którym się układa, też!

Są dwie takie książki, które radzę czytać wszystkim, wijącym sobie dwuosobowe (z opcją rozwoju lub bez) gniazdka. To "Ty nic nie rozumiesz" Tannen i "Sztuka miłości" Fromma.

Oczywiście, maniakom poradzę kilka innych pozycji tych dwóch autorów i dorzucę Schopenhauera, ale te dwie - to podstawa.

Cierpka_Wiśnia | 2017-05-10

Najdelikatniej rzecz ujmując, mamy przekichane. Tak już ten świat jest poukładany, ze mężczyźni mówią jedno, a kobiety słyszą zupełnie co innego. Kochane kobietki, na pocieszenie dodam, ze to działa w dwie strony! Różnica polega na tym, że kobiety się porozumiewają, a mężczyźni po prostu przekazują informacje.My budujemy rozmową więzi i relacje, mężczyźni zwięźle wypowiadają to, co ich zdaniem jest istotne. Autorka w przystępnej formie przekazuje nam największe różnice w komunikacji damsko-męskiej. Ja wiele zrozumiałam i jeszcze więcej poukładałam sobie w głowie. Może to będzie klucz do dogadania się...

Anna | 2018-09-21
Przeczytana: 20 września 2018