Rozmówki. Niemiecki.

Wydawnictwo: G+J
Agata

Podróżnik dla podróżników. Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka napisała najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozmówki na świecie: - dla kogoś, kto zgubił okulary, - dla niepełnosprawnych, - dla wegan i wegetarian, - dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego, - dla hobbysty, który zbiera monety, - dla...

Podróżnik dla podróżników.
- dla kogoś, kto zgubił okulary,
- dla niepełnosprawnych,
- dla wegan i wegetarian,
- dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego,
- dla hobbysty, który zbiera monety,
- dla narciarza, płetwonurka i kibica
- dla podrywacza
- dla poszukiwacza przygód
- i dla wielu innych podróżników, turystów i ciekawskich, którzy wyruszają w świat.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,28,640,rozmowki-niemiecki.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,28,640,rozmowki-niemiecki.html

Isabelle | 2013-06-17
Przeczytana: 26 września 2013

uff, wreszcie skończyłam

czytelnik | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, Języki Obce

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Tym razem znana podróżniczka postanowiła uczyć swoich czytelników języków obcych. Przyznam, że byłem trochę uprzedzony do tego typu publikacji. Daleki jestem od odsądzania od czci i wiary "Blondynki na językach". Korzystam z hiszpańskiego z tej serii i jestem zadowolony. Oczywiście słowa z okładki o nauce języka cudowną metodą bez wkuwania można włożyć między bajki. Mimo to podręcznik przydaje się jako urozmaicenie nauki (zwłaszcza, że Beata Pawlikowska ma przyjemną barwę głosu). Wróćmy jednak do najnowszych publikacji. Miałem przyjemność zapoznać się z rozmówkami z j. niemieckiego i j. hiszpańskiego. Mają one podobne wady i zalety, nie będę więc dzielić sztucznie recenzji na dwa oddzielne wpisy.

Rozmówki już na pierwszy rzut oka wywołują pozytywne odczucia. W środku jest pełno obrazków wykonywanych czarnym piórem charakterystycznych dla autorki. Rozmówki są przejrzyste. Logicznie podzielono je aż na 109 kilkustronicowych...

Agata | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Beatę Pawlikowską naprawdę bardzo lubię. Jedna z najcenniejszych dla mnie książek na półce, wraz z autografem i odręcznie narysowaną piranią, jest właśnie jej autorstwa. Dodajmy do tego naukę języków obcych, którą uwielbiam, i jest wynik idealny. Niemieckiego zaczęłam się uczyć w tym roku, więc po rozmówki te sięgnęłam z ochotą. Szczególnie, że posiadam "Blondynkę na językach" i jestem z niej zadowolona.

Rozmówki te są opracowane w bardzo ciekawy sposób. Poruszają tematy najważniejsze w podróży, dotyczące sytuacji, które mogą nas zaskoczyć, oraz ułatwiają zwyczajną komunikację z obcokrajowcem. Znajdziemy tu więc zarówno podstawowe zwroty z kategorii: pogoda, w sklepie, jedzenie, hotel, na drodze, dni tygodnia, miesiące itp., ale także: stało mi się coś, jestem zatrzymany, zgłaszam przestępstwo, chcę się zabawić, jestem kibicem itp. Spis treści pomaga poruszanie się po potrzebnych w danym momencie obszarach; oprócz samych wyrażeń znajdziemy też listę słówek (w końcu czasem można...