Socjologia Zygmunta Baumana

Wydawnictwo: Scholar
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
rosmene

Jest to książka o socjologii Zygmunta Baumana, który należy do najważniejszych postaci współczesnej światowej humanistyki. Z jego dorobkiem mierzy się Przemysław Tacik, autor o dwa pokolenia młodszy. Stara się odkryć to co najważniejsze w myśleniu Baumana o człowieku i jego kondycji we współczesnym świecie. „Literackość” Baumana – pisze trafnie Tacik – pozwala mu, jak chyba nikomu innemu,...

„Literackość” Baumana – pisze trafnie Tacik – pozwala mu, jak chyba nikomu innemu, podążyć śladem zmieniającego się społeczeństwa, uchwycić ludzkie przeżycia, lęki i niepokoje, nowe sposoby myślenia. Z konieczności musi być to głos osobisty, pełen metafor, bardziej podobny pisarskiej narracji niż tradycyjnemu modelowi traktatu naukowego.
Fundamentalny charakter spraw, które absorbują Zygmunta Baumana sprawia, że i książka jemu poświęcona coś z tej wielkości zyskuje.
(od Wydawcy)

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl

Mateusz Kozielecki | 2014-11-28
Przeczytana: 28 października 2014

Nie polecam... lepiej czytać Baumana niż czyjąś interpretacje.

Andra | 2015-11-07
książek: 1918