Intensywna terapia dorosłych

Wydawnictwo: Makmed
zdrowie, medycyna
slodkadziecinka

Podstawowym źródłem, z którego czerpałem informacje do książki były dwa wiodące czasopisma:: europejskie Intensive Care Medicine i amerykańskie Critical Care Medicine. Spośród olbrzymiej ilości wiadomości dostępnych w literaturze medycznej starałem się wybrać te o największej przydatności klinicznej, poparte rekomendacjami, jak również ciekawe z punktu widzenia naukowego oraz te, które znalazły się w opozycji do przyjętych ogólnie schematów.
Podręcznik skierowany jest głównie do anestezjologów, ale jestem przekonany, że zawarta w nim wiedza będzie przydatna także lekarzom zajmującym się medycyną ratunkową, jak również tym wszystkim, którzy w poszczególnych specjalnościach, takich jak chirurgia, neurochirurgia, neurologia, onkologia, kardiologia zajmują się intensywną opieką medyczną.
Książka jest swego rodzaju pożegnaniem, które zbiega się ze zmniejszeniem aktywności zawodowej, co wiąże się z upływem czasu. Jestem przekonany, iż wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Mam więc taką nadzieję, że to co zostało napisane odebrane zostanie jako wartościowe - poszerzy wiedzę dotyczącą intensywnej terapii i ułatwi podejmowanie decyzji terapeutycznych, z czego będę miał olbrzymią satysfakcję, tym sposobem bowiem będę czuł się wciąż przydatny.
Prof. Zbigniew Rybicki
- drugie, całkowicie uaktualnione wydanie
- każdy rozdział gruntownie zmieniony i uzupełniony o 30-40% nowych informacji
- zachowano układ z poprzedniego wydania
- zupełnie nowy rozdział o problemach kardiologicznych
- od nowa napisany rozdział o zakażeniach

źródło opisu: Wydawnictwo Makmed, 2009

źródło okładki: http://www.aktyka.pl/shop.php?tytul=Intensywna_ter...»