Humoreski. Tom drugi. Bajeczki dla starych dzieci

Tłumaczenie: A. Słonimski, A. Marianowicz, A. Świderska, tłumaczenia anonimowe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mark Twain. Humoreski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
satyra
Magdalena

Wybrał i opracował A. Marianowicz.

Czytelnik kojarzący Marka Twaina z parowcami z Missisipi, legendą Dzikiego Zachodu i sympatycznymi postaciami Tomka Sawyera i Hucka Finna - po przeczytaniu tego tomu humoresek - odkryje nowe oblicze największego pisarza amerykańskiego i... będzie zachwycony lub zbulwersowany.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152694/opowiadania-i-humoreski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nifelinord | 2016-01-09
Na półkach: Na składzie
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Wyjątkowo malowniczy zbiorek opowiadań Twaina - jak zawsze pełnych humoru i mistrzowskich w swej sarkastycznej formie. A do tego tak różnorodne miejsca akcji - odwiedzimy starą dobrą Anglię i okolice polarne, zjeździmy całe Stany słuchając historii komiwojażera, a nawet zajrzymy do nieba (które nie przypomina niczego, do czego w swoich wyobrażeniach przywykliśmy). Każdy, kto ceni przede wszystkim styl i język Twaina, lub komu podobały się poboczne jego dziełka, jak "Pamiętniki Adama i Ewy", na pewno pochłonie "Bajeczki..." z apetytem. Tym, którym kojarzy się on przede wszystkim jako autor dziecięcy (którym w mojej opinii był tylko pozornie), zbiorek także polecam. Doskonale ten pogląd rewiduje.

sswins | 2015-06-08
Sari | 2014-03-09