Take My Picture

Wydawnictwo: Dreamspinner Press
LGBT, Gay, Romantic, Erotica
angielski
Karin

Aaron has no idea what he's walking into when he shows up to pose for a famous—and famously bad-tempered—photographer. He certainly doesn't expect to end up working as Jake's assistant for five frustrating, thrilling, and crazy years instead of in front of the camera. It all works until Jake realizes Aaron has become the focus of his life, a life that's threatened when Aaron actually leaves...

It all works until Jake realizes Aaron has become the focus of his life, a life that's threatened when Aaron actually leaves him to start a relationship with someone else. Though it breaks his heart, Jake realizes he has to set his beloved muse free to have any chance of winning Aaron back.

First edition published in the Dreamspinner Press anthology Size Still Matters.

źródło opisu: http://www.dreamspinnerpress.com

źródło okładki: http://www.dreamspinnerpress.com

tylkojego095 | 2019-05-04
Na półkach: Przeczytane, Romans MM
Przeczytana: 04 maja 2019

Muszę przyznać, że przez to iż ich zachowanie było tak głupie i śmieszne dopiero na końcu zwróciłam uwagę, że ich dotyk itp. były praktycznie znikome przez 3/4 ksiazki :)
Więc coś musi w niej być :)
Polecam!

Ziuta | 2016-05-17

Przepiękna opowieść o męskiej miłości.
To było naprawdę wzruszające doświadczenie... ale po kolei:
Najpierw było intrygująco.
Potem było intrygująco i zabawnie.
Następnie humor przeplatany był bólem, tęsknotą i nostalgią.
Jeszcze później bolało. Serducho pomijało uderzenia, oczy szkliły się łzami.
Wszystko po to, żeby na koniec odczuć ulgę, zadowolenie i rozlewające się ciepło w piersi.

Takie były moje doświadczenia z tą książką :)

Polecam.