Ukryta

Wydawnictwo: Książnica
Hidden
wampiry, dom nocy
joly_fh

Najwyższa Rada Wampirów poznała wreszcie prawdziwą naturę Neferet, dzięki czemu Zoey i jej przyjaciele nie są już osamotnieni w konfrontacji z rosnącym w siłę złem. Będą jednak potrzebowali wsparcia, bo Neferet nie zamierza poddać się bez walki, a zwarcie szyków okazuje się trudniejsze, niż mogli się spodziewać. Nieodłączne dotąd Bliźniaczki prawie ze sobą nie rozmawiają, a dawny wróg szkoły, Kalona, mimo nieufności wielu osób został mianowany wojownikiem Tanatos. Na domiar złego Zoey traci pewność, czy może ufać swym zmysłom: spojrzawszy przez kamień proroczy na Auroksa, narzędzie w rękach Neferet, zobaczyła coś, czego nie potrafi wyjaśnić samej sobie, a tym bardziej przyjaciołom. Czuje, że zawierzając intuicji, może pokonać zło. Lecz jeśli się pomyli, sprowadzi na Dom Nocy śmiertelne zagrożenie…

źródło opisu: Książnica, 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

Kinga | 2019-06-18
Przeczytana: 11 czerwca 2019

Ukryta P.C. Cast i Kristin Cast jak cały cykl Dom Nocy od razu przypadła mi do gustu. W każdej części cyklu zawsze się coś dzieje i ani na chwilę nie robi się nudno. Bardzo podobają mi się sceny, w których opisane są różnego rodzaju obrzędy i rytuały - uważam to za wyjątkowe, gdyż w żadnej książce o wampirach nie spotykamy się z czymś takim. Na początku denerwowałam mnie główna bohaterka, Zoey Redbird, dlatego ogromnie się cieszę, że autorki postanowiły pisać kolejne tomy z różnych perspektyw.Dzięki temu lepiej poznajemy inne postacie. Zdecydowanie mogę polecić tę książkę, sama nie mogę doczekać się następnej cześci.

Julia | 2019-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Ukryta to dziesiąty tom cyklu Dom Nocy autorstwa P.C Cast i Kristin Cast.
Jestem ogromną fanką tej serii. Pierwszy tom pt. Naznaczona jednakże nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia, lecz coś podpowiedziało mi, abym przeczytała kolejny. I od tej pory Dom Nocy stał się jednym z moich ulubionych cykli o wampirach.
Niektórzy bohaterowie w książce odnoszą się do innych z sarkazmem, można powiedzieć, że są po prostu złośliwi, np Afrodyta. Ale jest to naprawdę zabawne. Uważam, że pod tym względem autorki oddały zachowanie nastolatków w wieku ok. 17 lat idealnie.
W tej powieści wampiry połączone zostały z magią, boginiami oraz rytuałami, czego raczej nie spotka się w innych seriach dla młodzieży. Mimo wszystko myślę, że dzięki temu książka jest jeszcze ciekawsza i oryginalniejsza.
Nie wszystkie postacie przypadły mi do gustu, ale są również takie, które podbiły moje serce, np. Damien, Afrodyta, Stevie Rea, Rephaim, Neferet.
Damien jest homoseksualistą i jest po prostu uroczy....

Romantyczka | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

"Ukryta "jest dziesiątym juz tomem "Domu Nocy ".
Cóż myślę że; nikomu nie ma co jej polecać. Ci którzy tak bardzo nie mogli przebrnąć przez serię myślę że, odpadli juz przy jakimś 2-5 tomie. Fani serii i Ci którym po prostu podoba się już zdecydowali się przeczytać całość.

Moim zdaniem jeśli ktoś przeczytał juz ósmy czy dziewiąty tom po prostu powinien doczytać juz do końca.

W tej części wiele się dzieje. Moim zdaniem to jedna z najlepszych części. Mniej rzuca sie w oczy nie dojrzałośc bohaterów, mamy mniej przeklinania, i Zoey tak jakby dojrzewa. Czyżby więc nasze baranie statko dojrzalo ?

Najbardziej intrygujące wątki to wątek Kalony i Auroxa. Ciekawie jest czytać o tym jak początkowo sceptyczny, i będący pod wpływem szoku Kalona który dopiero co uświadamia sobie ze szczerze kocha swojego syna Rephaima i omal go nie stracił, pod wpływem emocji składa ślubowanie wojownika Tanatos i schodzi na drogę Nyks.
Początkowo nudzi się i ma wątpliwości, ale w końcu dokonuje...

Spencer_xoxo | 2018-07-02

OKŁADKA:6/10
KREATYWNOŚĆ:7/10

Vagabunda | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Zakończenie bardzo mną wstrząsnęło. Naprawdę. I powiem szczerze, na początku bardzo lubiłam Starka ale teraz to on mnie TAK denerwuje, że aż żałuję że autorki postanowiły go jednak przywrócić do życia. Serio. Ale książka super. Nie do końca jeszcze rozumiem o co chodzi z tym teamem Heath-Aurox. Oczywiście bardzo chciałabym dalszy wątek Lenobii i Travisa. To takie słodkie. Bardzo polecam!

Misia20121996 | 2017-09-03

Najlepsze z całej serii jest miłość głównej bohaterki do naszego przystojniaka. Jak ktoś dotarł już do poprzednich tomów to doskonale wie o kogo chodzi.
Z drugiej strony niestety seria już zaczyna męczyć i mam wrażenie, że czytam ją tylko dlatego, iż chcę poznać losy całej ekipy. Szkoda, ponieważ zaczynało się bardzo sympatycznie i czytałam pierwsze tomy za jednym tchem i oderwać się nie mogłam.

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Zło zostaje rozpoznane. Walka się rozpoczęła. Polecam.

Eliza Żywicka | 2017-07-06

Dom nocy - wspaniała przygoda. Czytałam całą serię kilka lat, czekając na każdy kolejny tom.
Teraz chodzę na jogę i moje zamiłowanie do ciemnych, mrocznych klimatów przeminęło.
Dla wszystkich osób zakochanych w literaturze o wampirach - ta pozycja jest obowiązkowa.

Totka | 2017-06-23
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Ta część jest pełna nowych wątków - Erik naznacza pierwszą adeptkę i to w dodatku czerwoną, a ta adeptka wprowadza sporo radości, ale i pomocy świcie Zoey. Ponadto postać Kalony zaczyna się zmieniać, a naczynie Neferet także potrafi zaskoczyć...
No dobrze, może nie cały tom jest pełen niespodzianek, jednak mam wrażenie, że akcja jest najciekawsza ze wszystkich tomów, choć dość przewidywalna.

książek: 1937
Sabina Pietraszek | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Poprzednia część cyklu zaskakiwała i wciągała czytelnika w świat walki światłości z ciemnością. Dawała pewną obietnicę i wprowadzając wiele nowych wątków przekonywała nas, że pomimo tylu tomów dalej nie jest nudna. Jak jest z "Ukrytą" ? Czy zawiodła ? A może jest lepsza od swojej poprzedniczki ?

Zoey oraz jej przyjaciele w końcu osiągnęli to na czym tak bardzo im zależało. Neferet w oczach Najwyższej Rady Wampirów została skreślona po tym jak rytuał, który poprowadziła sama Śmierć ujawnił prawdę o byłej kapłance Domu Nocy w Tulsie. Sama bezduszna się tym jednak nie przejmuję, ponieważ bardziej jest zainteresowana unicestwieniem Zoey.
Rozłam wśród "bliźniaczek" staje się coraz gorszy. Erin opuszcza tunele ( a tym samym krąg ) i przyłącza się do grupy Dallasa. Zmiany zachodzące w adeptce, która niegdyś symbolizowała wodę stają się bardzo niepokojące.
Tymczasem dawny wróg szkoły, Kalona, zostaje oficjalnie mianowany wojownikiem Tanatos. Sam upadły choć początkowo podchodzi do...