Choroby wewnętrzne 2011- kompendium

Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
zdrowie, medycyna
slodkadziecinka

Czy nie zdarzyło nam się pomyśleć, iż dobrze byłoby mieć pod ręką pomoc i wskazówkę - w rozwiązaniu zagadki, jaką stanowi każdy chory? Wsparcie w znalezieniu drogi wyjścia z niepewności, której nieraz doświadczamy? Książeczkę, jaką można by włożyć do kieszeni fartucha lekarskiego, nie rozstawać się z nią na dyżurze, w gabinecie i podczas wizyty domowej. Z tą myślą powstało kompendium. Zawarliśmy w nim esencję wyekstrahowaną z naszego podręcznika Choroby wewnętrzne, dodając rzeczy użyteczne w codziennej praktyce, jak np. pomoc w urazach i stanach nagłych czy nazwy handlowe leków dostępnych w Polsce. Zależało nam na przejrzystej strukturze, tak aby łatwo i szybko dotrzeć do informacji. Czasami poprowadzi nas strzałka, wskazując konkretną stronę, tablicę lub rycinę, kiedy indziej będzie ona oznaczać działanie lub sekwencję zdarzeń.
Kompendium, podobnie jak duży podręcznik, ukazuje się co roku, a więc stanowi aktualne źródło sprawdzonej wiedzy.
prof. dr hab. Andrzej Szczeklik dr med. Piotr Gajewski

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/10057/tytul...(?)

źródło okładki: http://www.ksiazki-medyczne.eu/choroby-wewnetrzne-kompendium-2011.html

Olanzapine | 2016-10-23
Przeczytana: 2016 rok

Gratulacje dla autora, że udało mu się tyle rozległych tematów medycyny, czynności ratunkowych, procedur a nawet wartości laboratoryjnych sklecić w całość, zlożyć w jedną książeczkę kieszonkową i pomóc w codziennej dagnostyce. Książeczka prowadzi nas od defnicji schorzenia, po badania jakie należy zlecić i jak je interpretować. Pomaga w przygotowaniu się do zabiegów inwazyjnych z aktualnymi procedurami. Muszę przyznać, że czyta się ją nieco gorzej od innych podobnych pozycji, może kwestia języka jakim została napisana - trudnym, typowo medycznym, ale polecam dla wprawionych medyków.

książek: 2079
Olga | 2013-11-24
Na półkach: Teraz czytam, Studia

Już rozumiem dlaczego mówią, że to książka wydrukowana na papierze toaletowym. Absurdalnie cienkie strony, ale to zrozumiałe, kiedy chce się wepchnąć całą internę do jednej kieszeni. ;)

Krzysztof Tomczyk | 2013-07-30

Książka, która mieści się do kieszeni fartucha.. Podręczna, w zwartej formie, przyjemnie się uczy w autobusie etc. Szkoda, że wciąż przeładownie treścią niekoniecznie potrzebną, aczkolwiek jest to jedyny taki podrecznik na rynku polskim. Do handbooka oxfordu jeszcze troche brakuje...

karoltex | 2017-07-29
rebib | 2017-04-06