Lubimyczytać.pl to:

papier
Darooo
8 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Tak. Przyznaję bez bicia – nie znam własnej wartości. Moje nieszczęście polega na tym, że nie chcę jej poznać sama, na własną rękę, potrzebuję do tego koniecznie ­mężczyzny, który zrekompensuje mi przeszłość… Ale przecież ten brak szacunku i cierpliwości do samej siebie rodzi to samo u ­innych. Wbrew pozorom faceci nie lubią łatwych zdobyczy (nie chodzi tu wcale o ciało) i nie są w stanie ich tak szczerze pokochać. Więc może to jest tak, że każdy z nich będzie któregoś dnia tym „prawdziwym” dla tej jedynej i równie „prawdziwej”, która musi powiedzieć najpierw NIE na jego TAK…?

„Niebieskie puzzle”, pisane w formie pamiętnika, próbują znaleźć rozwiązanie zagadki, jaką jest granica pomiędzy wolnością a samotnością, miłością a obsesją, rozwagą a tchórzostwem, przeznaczeniem a nieświadomym popełnianiem tych samych błędów. Książka porusza temat samodzielności, wiary, a przede wszystkim sensu istnienia i szczęścia, które ciągle gdzieś nam ucieka.

Powieść adresowana jest do młodych dziewczyn, wkraczających dopiero w dorosłe życie (pierwsza praca, pierwsze miłości...), ale również do kobiet, którym nie jest dane w pełni cieszyć się ciążą i macierzyństwem.

źródło opisu: http://novaeres.pl/

źródło okładki: http://novaeres.pl/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
micholv | 2013-10-24

Bardzo fajna książka. Wzbudziła we mnie wiele emocji. Lekko się czyta i czuć pewien niedosyt, czekam na kolejna część.

Sylwia | 2014-01-28

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku