Tańce wśród piratów. Opowieść o marzeniach które stały się rzeczywistością

Wydawnictwo: WAM
Matacz

Pamiętasz jeszcze te czasy, kiedy byłeś dzieckiem? Wtedy nie istniały ograniczenia, świat był kolorowy, wszystko było możliwe. Teraz też jest możliwe. Skoro wtedy się dało, a byłeś mały, to tym bardziej da się teraz, kiedy jesteś duży. Krok do spełnienia marzeń jest łatwiejszy niż myślisz. Chcesz? Ta książka opowiada o marzeniach, które stały się rzeczywistością. O ludziach poznanych w...

Ta książka opowiada o marzeniach, które stały się rzeczywistością. O ludziach poznanych w drodze. O licznych niesamowitych przygodach, które mogły przytrafić się każdemu. Te historie wydarzyły się naprawdę. Mało tego, one przydarzyły się nam.
Wszystkie. .

źródło opisu: WAM, 2013

źródło okładki: www.matras.pl

eduko7 | 2016-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 czerwca 2016

No właśnie, jak to jest? Zostawić wszystko i nie oglądając się za siebie, planować i realizować marzenia, spotykać tylu dobrych i życzliwych ludzi, odkrywać nowe miejsca? Z opowieści Tańce wśród piratów wynika, ze wspaniale...

Marta | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Co jakiś czas dostaję ataku nostalgii i rozmyślam jak by to było zostawić wszystko co mam i ruszyć przed siebie w świat. Niestety nie mam w sobie tyle odwagi, a w ostateczności przywiązanie do domu okazałoby się pewnie silniejsze niż pragnienie przygody. Dlatego też szczególnie cenię książki podróżnicze, które pozwalają mi odkrywać najdalsze zakątki świata, jednocześnie nie ruszając się z mojego fiołkowego pokoju.

Magda miała w sobie więcej odwagi niż ja i postanowiła rzucić dobrą pracę w korporacji, dzięki której miała pieniądze, ale nie czuła satysfakcji. Spakowała najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyła do Boliwii, gdzie przez rok w ramach wolontariatu opiekowała się dzieciakami w sierocińcu prowadzonym przez polskie siostry zakonne. W wolnych chwilach wyruszała w drogę, aby pozwiedzać. Siostry uruchamiały kościelne kontakty, dzięki którym Magda mogła bezpiecznie przenocować w klasztorach, u misjonarzy i innych ludzi dobrej woli. Po powrocie do Polski poznała Marcina. Młodych...

Na półkach: Przeczytane, WAM

Jak to się mówi: chcieć to móc. Wystarczy tylko trochę wiary w siebie i odrobina odwagi, by wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać. Bo tak naprawdę każde marzenie jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko umieć po nie sięgnąć. Takie przesłanie właśnie kryje się za niezwykłymi przygodami autorów tej książki. Magda i Marcin nie bali się działać. Postanowili spełnić swoje wielkie marzenie i wyruszyli w daleką podróż. Ku nieznanym krajom i kulturze tak bardzo odmiennej od naszej. Stawili czoła wyzwaniu, bez planu, bez większego przygotowania. To była podróż, którą zdecydowanie zapamiętają do końca życia.

"Tańce wśród piratów" to pamiętnik. Na początku poznajemy Magdę. Dziewczynę wydawałoby się nie różniącą się od tych, które mijamy na ulicy każdego dnia. Ma dobrą pracę, nieźle zarabia, ma grono przyjaciół i znajomych. Jednak pewnego dnia postanawia zmienić to co do tej pory posiada na... wolontariat w domu dziecka w Boliwii. Ktoś inny pomyślałby, że to szaleństwo, ale nie nasza...

lolipop13 | 2015-03-11
Przeczytana: 08 marca 2015

„Tańce wśród piratów” to pamiętnik z podróży po Ameryce Południowej i Środkowej dwojga autorów, jest jednocześnie świadectwem zrealizowania wielkiego marzenia. Książka ta może zainspirować czytelnika do zastanowienia się nad tym, czego pragnie, o czym marzy, czy ma odwagę, by podążać za swoimi pragnieniami. Lektura na pewno nastraja pozytywną energią, bo przygody dwójki podróżników bywały zabawne, sympatyczne, bardzo ciekawe. Opowieść jest również bogato ilustrowana zdjęciami autorstwa Musiałów. Co mi przeszkadzało w tej książce? Zamęt estetyczny – począwszy od okładki na jednej stronie mogą się zdarzyć cztery rodzaje czcionki, czcionki w wielu kolorach, niejednolity sposób wprowadzania zdjęć. Nie jest to książka wybitna literacko, napisana jest prostym językiem. Jej zaletą jest pogoda i entuzjazm, które wypływają z relacji o niesamowitych przygodach Magdy i Marcina Musiałów.

Anna_R | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Ciekawy pamiętnik dwojga ludzi, którzy nie bali się sięgnąć po to co pragną. Ciekawa, czasami zabawna historia z podróży Magdy i Marcina wciąga i uczy. Bardzo fajna, polecam.

Małgorzata | 2013-10-26

"Jeżeli człowiek ma w sobie ogień, ma w sobie pasję to naprawdę wielu ludzi jest w stanie zapalić i pociągnąć za tym swoim marzeniem..." Myślę, że autorzy książki Magda i Marcin właśnie to zrobili. Zapalili ogień w sercach wielu ludzi by chcieli spełniać swoje marzenia a nie odwlekać ich w nieskończoność. Książkę doskonale się czyta, jest ciekawa i wartka akcja, dużo humoru, momentami trudno się od niej oderwać. Dużym atutem są piękne zdjęcia z podróży - jest ich około 300. Magda i Marcin udowodnili, że warto mieć marzenia i je spełniać, tu i teraz. Warto mieć swoją pasję i się realizować w życiu by być szczęśliwym człowiekim.

Monika Smelich | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Fascynująca przygoda, podróż po innym kontynencie. Ubolewam jednak nad tym, iż opisana jest jakoś tak ... zwyczajnie. Nie czułam się trzecim podróżnikiem, czytałam, bo czytałam. No i samo wydanie jest jakoś mało kolorowe, szkoda, że tak mało zdjęć się w nim znalazło.

Molek | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze