Przypowieści mnichów - o miłości i przyjaźni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przypowieści mnichów - o miłości i przyjaźni
religia

Sentencje mnichów to pouczające mądrości ubrane w krótkie opowieści z życia religijnych mędrców. Przypowieści pełne są refleksji i przemyśleń, czasem praktycznych porad, które pokazują zagadnienia „miłości” i „przyjaźni” w świetle doświadczenia mnichów. Słowo, zapomniane trochę jako narzędzie pomocy, w prezentowanych przypowieściach staje się wsparciem dla ludzi szukających porady,...

Słowo, zapomniane trochę jako narzędzie pomocy, w prezentowanych przypowieściach staje się wsparciem dla ludzi szukających porady, rozwiązania problemu, czy wskazania drogi postępowania w konkretnej sytuacji.
Zebrane przypowieści to zbiór mądrości mnichów i pustelników – ich asceza, odrzucenie dóbr życia codziennego, ubogaciło ich życie duchowe, z którego, jak widać, możemy korzystać do dzisiaj.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/przypowiesci-mnichow-o-milosci-i-przyjazni

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/przypowiesci-mnichow-o-milosci-i-przyjazni

| 2013-04-24
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Bardzo pouczająca i lekka lektura, jedyną wadą jest to, że niektóre opowieści się powtarzają.

Krzysiek | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016