Sekrety kobiet

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poradniki

Jest to poradnik zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ewa Woydyłło uczy chcieć i pragnąć, wybaczać i oczekiwać, żądać i nazywać rzeczy po imieniu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną, nie bać się bycia sobą..

Magdalna Ruta | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Mądra książka, pełna praktycznych rad i pomimo poruszanych poważnych , życiowych problemów, dająca nadzieję....

Karlota | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Ciekawie napisana książka, a zwłaszcza rozdział o zaburzeniach odżywiania.

JellyGrunge | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Większość tematów poruszonych w książce jest potraktowana "po łebkach" - jedynie aspekt problemów w związku (a konkretnie rozpadzie związku i odbudowy) został minimalnie dłużej rozwinięty. Dla osoby, która chce pogłębić swoją wiedzę/dowiedzieć się czegoś nowego o zmaganiach kobiet - to raczej nie ta pozycja. Mam wrażenie, że do każdego problemu szukana jest przyczyna w kimś innym niż my - a czy nie możemy mieć jej sami w sobie?

pozytywka_1605 | 2013-10-10

,,Trzeba, krótko mówiąc, czynić swe życie dobrym, ciekawym i wartościowym, po to by się uwolnić od poczucia jego bezsensu, rozpamiętywania nie odżałowanych strat i niewybaczonych krzywd. A to wymaga pracy."

,,zaczynam zajmować się sobą , a nie starymi krzywdami ."

,,u progu samodzielności ułożyć sobie mądry plan swojego życia. Taki, który nie będzie opierał się jedynie na małżeństwie (czy mężczyźnie w ogóle), ale również nie będzie go wykluczał (bo niby dlaczego?). Ludzie nie posiadający żadnego zewnętrznego celu i programu na życie, nie związanego z drugą osobą, są szczególnie narażeni na depresję w sytuacji, gdy związek mający być dozgonną opoką nagle z jakiegoś powodu kończy się lub rozpada."

,,Innymi słowy, możliwość realizowania siebie nie tylko w roli ,,rodzinnej", ale jeszcze w jakiejś innej - np. zawodowej, społecznej, duchowej, artystycznej czy twórczej w dowolnej dziedzinie - stanowi osłonę przed katastrofą na wypadek niespełnienia w życiu osobistym. Jest też...

Monika Krawczyk | 2012-11-06
Przeczytana: 04 listopada 2012

generalnie czyta się całkiem nieźle......przybliża, wyjasnia przyczyny i uwarunkowania problemów emocjonalnych tj.: anoreksja, depresja....trtochę o problemach miezy osobami w związku...troche o tym jak sobie pomóc i żyć pelniej, smaczniej....niezbyt skomplikowana, niezbyt głeboka literatura do poczytania- dla niej i dla niego (chociaż nie wierzę, ze facet niezwiązany z tematem tzw.ludzkich problemów - weźmie ja do ręki - ale moge sie zdziwić)

Olinka | 2013-02-11
Przeczytana: listopad 2012

Książka zawiera wiele życiowych prawd. Uświadamia nam nasze kobiece zachowania, dlatego szczególnie kobiety powinny ją przeczytać. Dzięki książce odkrywamy popełniane życiowe błędy i również dzięki niej możemy się dowiedzieć jak je naprawiać.

Paula | 2012-03-15
Przeczytana: 2010 rok

O depresji, zaburzeniach łaknienia, alkoholizmie, przemijaniu, o pracy nad związkiem, o prawdach i mitach w związkach.

domi88 | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017