Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Pleszów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Kraków, Nowa Huta, Pleszów
historia
ania_och

Drugi z cyklu, folder poświęcony dawnej wsi Pleszów, to godna uwagi publikacja towarzysząca wystawie pod tym samym tytułem. Autorzy tekstów, w przystępny i syntetyczny sposób ukazują dzieje miejscowości, która przez wieki współtworzyła krajobraz kulturowy w cieniu Kombinatu i dzielnicy Nowa Huta. Folder zawiera też krótkie omówienie wystawy, a także spis wszystkich obiektów prezentowanych na ekspozycji. Ci którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o Pleszowie, znajdą godny polecenia wybór literatury. Folder zawiera również krótkie streszczenie w języku angielskim. Całość ozdabiają archiwalne fotografie.

źródło opisu: http://sklep.mhk.pl/main/produkt.php?i=243

źródło okładki: własne