Wyspa Wielkanocna

Easter Island
8372009201
wyspa, przeszłość, ucieczka
literatura piękna

Jest rok 1913. Po śmierci ojca dwudziestoletnia Elsa decyduje się zapomnieć o swoich prawdziwych uczuciach i oddać rękę profesorowi antropologii, Edwardowi Beazleyowi. Kiedy Towarzystwo Geograficzne wysyła Beazleya z misją naukową na Wyspę Wielkanocną, proponuje on młodej żonie i jej siostrze udział w tej wyprawie. Podczas rocznej podróży i potem, pośród tajemnic i wyzwań obcej cywilizacji, Elsa dochodzi do wniosku, że to, co uważała za rodzinny obowiązek, było być może jej najlepszą życiową decyzją.
Prawie sześćdziesiąt lat później doktor palinologii, Greer Farraday, przybywa na Wyspę Wielkanocną, by zbadać występujące na niej pyłki, ale przede wszystkim uciec przed dotychczasowym życiem. Szybko okazuje się jednak, że Wyspa Wielkanocna to idealne miejsce, ale nawet tutaj nie da się zapomnieć o własnej przeszłości. Co łączy obie kobiety poza naukową pasją dociekania prawdy? Odkrywając niespokojną przeszłość wyspy, obie zmuszone są do spojrzenia w oczy prawdzie o nich samych i ludziach, których kochają, co na zawsze zmieni ich życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2004

źródło okładki: www.muza.com.pl

Konwalia89 | 2018-05-11

Książka Jennifer Vanderbes stała na mojej półce długie lata. Zabierałam się do "Wyspy Wielkanocnej " ze 100 razy i wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy przeczytałam nie tylko pierwszą stronę. I sama nie wiem czy mi się ta powieść podobała czy nie. Początkowo byłam znudzona lekturą, lecz z każdym przeczytanym zdanien polubilam historię Greer Farraday i... nagle doszłam do ostatniej strony. Czuję pewien niedosyt. Historia miała potencjał, ale według mnie nie do końca został on wykorzystany. A szkoda...

Długie, szczegółowe opisy ale niewiele poza tym. Nudna książka, której nie dałam rady skończyć! A tak ciekawie zapowiadała się z opisu na okładce...... Debiut autorki, ale ja już się zniechęciłam do niej.