Pakt o nieagresji

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
poezja
Bożena

„Pakt o nieagresji” to tomik pełen refleksji nad codziennymi ulotnymi chwilami, a także nad dłuższą perspektywą egzystencji człowieka. Autorka zadaje trudne pytania, sobie i Czytelnikom, pozostawiając problem odpowiedzi na długo w pamięci. Na uwagę zasługuje umiejętność wpisania tych poważnych przemyśleń w poetyckość języka polskiego. Poetka konstruuje wiersze za pomocą wyszukanych porównań, celowego odwrócenia szyku wyrazów w zdaniu, paradoksu czy dwuznaczności wynikającej z podziału wersyfikacyjnego tekstów. Zbiór stanowi to zarazem lekki, jak i zapadający w pamięć zestaw wierszy, które wypada przeczytać, żeby znaleźć odpowiedź na życiowo ważne pytania.

źródło opisu: http://wfw.com.pl

źródło okładki: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/857