Nauka Epikura

Wydawnictwo: Aletheia
filozofia i etyka

W IV tomie Adama Krokiewicza przedstawiamy jego studium o Epikurze - postaci, której losy śledzi autor w perspektywie prądów współczesnych Epikurowi i tych, które miały nadejść po nim, wśród których na pierwszym planie pojawia się chrześcijaństwo. Nauka Epikura o cnocie znalazła jeszcze za życia tego filozofa licznych zwolenników i jeszcze liczniejszych wrogów. Epikur potępił nieszczęście, a wraz z nim wszystkich ludzi nieszczęśliwych, pozbawił ich aureoli ofiar, cierpiących nie z własnej winy, obarczył zarzutem duchowego lenistwa i głupoty.

źródło opisu: Aletheia 2000

źródło okładki: Aletheia 2000