Umysł

Wydawnictwo: Świat Książki
La mente humana
83-7391-952-X
poradniki

- opowieść o działaniu mózgu i "cudzie" myślenia - co to jest inteligencja? Czy umysł to tylko materia? Czy maszyna może myśleć? - forma pytań i odpowiedzi, przystępny język W komunikatywny i ciekawy sposób autor odpowiada na trudne, a wciąż nurtujące nas pytania, wprowadzając czytelnika w świat tajemnic umysłu. Korzysta w tym celu zarówno ze zdobyczy filozofii i antropologii, jak i informatyki, prezentując dotychczasowe osiągnięcia w zrozumieniu mechanizmów myślenia oraz najnowsze hipotezy naukowe.

książek: 1992
Kata | 2010-12-24
Przeczytana: 20 września 2010

Bardzo trafiona pozycja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kognitywistyką, lub też dla tych, którzy nie czują się w zagadnieniach dotyczących umysłu zbyt pewnie.

Napisana bardzo prostym językiem, nie sprawia żadnych trudności w odbiorze. Całość książki składa się z jasno sprecyzowanych, powiązanych ze sobą pytań. Autor bardzo zgrabnie przeciwstawia je ze sobą, jednocześnie nie obarczając czytelnika zbędnymi terminami naukowymi. Skutkuje to możliwością spokojnego zagłębienia się w kolejne problemy i zagadki umysłu, nie tracąc przy tym czasu na wertowanie słownika.

BillyParham | 2016-03-08
kama05 | 2015-11-02