Mądra miłość

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
9788374920117
poradniki

Czy pragniesz tak wychować dziecko, aby w przyszłości potrafiło samodzielnie podejmować mądre i właściwe decyzje, aby odznaczało się silną samokontrolą i samodyscypliną tak potrzebnymi do dojrzałego radzenia sobie w życiu z nieustannie atakującymi każdego człowieka problemami i pokusami? Jeśli taki cel wychowawczy przyświeca twojej rodzicielskiej trosce nie daj się zwieść światowymi trendami i nowinkami oferującymi coraz to nowe koncepcje wychowywania dzieci. Współczesny świat, w subtelny często sposób, prowadzi w ślepe zaułki, z których czasami nie ma już wyjścia. Żadna z koncepcji wychowawczych oferujących inne wartości niż zawarte w Bożym Słowie nigdy i nigdzie się nie sprawdziła.Jeśli pragniemy zobaczyć w życiu naszych dzieci piękne owoce wychowawcze, sami musimy być aktywni i nieustannie podejmować właściwe działania. Gdy dzieci będą mieć świadomość, że rodzice nie są bierni, że zawsze reagują na ich zachowania i zawsze czynią to, co zapowiedzieli, poprawianie będzie potrzebne znacznie rzadziej. Dzieci będą znacznie bardziej skłonne nie tylko do okazywania posłuszeństwa słowom rodziców, ale i do praktycznego uczenia się od nich.

---
Książka wywołała duże kontrowersje z uwagi na opisywane w niej surowe metody wychowawcze opierające się na karach cielesnych. Książka wydana w 2006, została wycofana z obiegu przez polskiego wydawcę w lutym 2012. Vocatio zamieściło obszerny komunikat na swojej stronie na temat wycofania tej pozycji.

źródło opisu: Vocatio, 2006