Malarz Daniel Schultz. Gdańszczanin w służbie królów polskich

Wydawnictwo: Zamek Królewski w Warszawie
sztuka

Pierwsza monografia portrecisty Daniela Schultza (ok. 1615-1683), nadwornego malarza Jana Kazimierza, Michała Korybuta Wiśniowieckiego i Jana III autorstwa uznanej specjalistki od malarstwa europejskiego okresu nowożytnego. Spróbowała ona ustalić, które z licznych portretów królewskich są własnoręcznym dziełem Daniela Schultza, a także związać z nim kilka obrazów anonimowego autorstwa. Badanie dokumentów w archiwach znacznie wzbogaciło wiedzę o życiorysie artysty. Zasługą autorki jest również wskazanie holenderskich i flamandzkich artystów, których dzieła oddziałały na Daniela Schultza w czasie studiów w Niderlandach. Książka zawiera także kompletny katalog dzieł Schultza, szczegółowo prezentujący 51 obrazów i rycin, wraz z przytoczonym obszernym piśmiennictwem

źródło opisu: http://www.zamek-krolewski.pl/index.php?page=wydawnictwa

źródło okładki: http://www.zamek-krolewski.pl/index.php?page=wydawnictwa

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!