Przeznaczenie Katherine Carr

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
6 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Fate of Katherine Carr
Monika

Pisarz-podróżnik George Gates zgłębia dziwne sprawy znikających osób od czasu, kiedy jego ośmioletni syn zaginął po wyjściu ze szkoły. I choć ciało syna odnaleziono w nurtach rzeki po jakimś czasie, to jego domniemany porywacz i morderca pozostał na wolności. A śledztwo utknęło w martwym punkcie. Podobnie było z Katherine Carr, która zniknęła z ich miasteczka. A prowadzący tę sprawę Arlo...

Podobnie było z Katherine Carr, która zniknęła z ich miasteczka. A prowadzący tę sprawę Arlo McBride nawet po latach nie może pogodzić się ze swoją porażką. Nie pomogło mu nijak pozostawione przez Katherine opowiadanie, będące literacką wersją wydarzeń, które poprzedziły jej zniknięcie.
Może jednak ponowna lektura tego tekstu przez Gatesa przyniesie jakieś nowe tropy w starej sprawie? Może nawet znajdą się jakieś wspólne ślady łączące zniknięcie Katherine i małego Teddy`ego, syna Gatesa?

źródło okładki: własne

Agata | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Książka, do której nie mogłam przekonać się by przeczytać ją jednym tchem. Mimo że zagadka jest zajmująca, jakoś sama jej emocjonalność jest odpychająca. Autor dodatkowo wzbudza w nas współczucie głównemu bohaterowi po wprowadzeniu do fabuły małej umierającej dziewczynki, która nie ma szans na poprawę. Wkrótce przeżywamy wraz z bohaterem dwie straty. Pierwszą która miała miejsce parę lat temu kiedy zaginą i został zabity jego syn, a drugą gdy Alice umiera.

Jedyną pozytywną stronom może być zagadka wprowadzająca wątki fantastyczne w rozwiązaniu i jednocześnie pozostająca otwarta do samego końca. Jedynie czytelnik może zdecydować, co jego zdaniem stało się z Katherine Carr.

bevis | 2014-06-19
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Konwencja powieści w powieści nie do końca wyszła książce na dobre. Mnie osobiście fragmenty opowieści autorstwa Katherine nudziły, a klimat czającego się zła w tej akurat książce Cooka wypadł jakoś tanio i nieprzekonująco. . Cała intryga kryminalna właściwie została sprowadzana tutaj do wewnętrznych przeżyć bohaterów, ze szkodą dla fabuły. W sumie nie polecam jakoś szczególnie, ale ponieważ autor to mistrz narracji czyta się względnie dobrze (kilka razy jednak odkładałam).

Lewik | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2015