6 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Wkp | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Zbiór dwóch komiksów.

Pierwszy opowiada o ostatecznym polowaniu rebeliantów na klona Palpatine'a, drugi to durna nawalanka w klimatach serialu tv Wojny klonów.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego żaden ze Star Warsowych komiksów nie znalazł się na żadnych top listach, skoro filmy na talkowych listach królują? Jeśli tak, sięgnijcie po ten zeszyt, przekonacie się.

Scenariusze w obu komiksach są marne, miałkie i nudne. Kiczowate. Śmieszne w niezamierzony sposób. Pozbawione jakichkolwiek wartości.I ocena byłaby dużo niższa gdyby nie strona graficzna pierwszego z nich - niezłe ilustracje z kolorem ręcznie kładzionym farbami.

Konkluzja będzie więc jasna, jeśli lubicie komiksy i cenicie swój czas, trzymajcie się od tego numeru z daleka i sięgnijcie po te bardziej wartościowe, np. Gartha Ennisa.

Mateusz Cioch | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

To chyba najdłużej wyczekiwany finał w moim życiu. Pod koniec lat 90-tych kupowałem komiksy z serii "Mroczne Imperium" i "Mroczne Imperium 2", wydawane przez TM-Semic. "Empire's End", czyli finałowa seria tej historii, nie została wówczas wydana na polskim rynku. Po latach ściągnąłem sobie elektroniczną wersję pierwszego odcinka "Mrocznego Imperium" (jedynego, którego nie udało mi się wtedy kupić) i poznałem początek. Później dowiedziałem się, że Egmont wydaje "Mroczne Imperium" i miałem nadzieję, że będzie ono zawierało zarówno "Mroczne Imperium" jak i "Mroczne Imperium 2" i "Empire's End". Niestety, wydanie to zawiera tylko pierwszą z wymienionych pozycji, na pozostałe trzeba zaczekać. Szkoda, fajnie byłoby mieć wszystko w jednym albumie. Na szczęście, przy okazji tych poszukiwań okazało się, że "Empire's End" zostało jednak wydane po polsku jako "Kres Imperium" właśnie w niniejszym numerze Star Wars Komiks. I tak, po dobrych kilkunastu latach udało mi się poznać zwieńczenie tej...

YangObi | 2015-01-06

Tym razem Star Wars Komiks to gratka dla starszych czytelników i fanów Gwiezdnych Wojen. Po pierwsze numer ma 64 strony a po drugie nareszcie na polskim rynku ukazał się komiks "Kres Imperium". Wiele osób czekało a wręcz domagało się wydania tej pozycji w naszym kraju, jako że jest to zakończenie serii wydanej jeszcze przez TM-Semic. Oczywiście jest też druga opowieść, tym razem osadzona w czasach Wojen Klonów oraz artykuł o dziejach Imperium.

"Wąwóz Śmierci" wydany pierwotnie jako Free Comic Book w 2009 roku to mały epizod w którym główną rolę odgrywa Kit Fisto. Separatyści zajęli tytułowy wąwóz, który jest kluczowy dla konfliktu na planecie Rishi. Rada Jedi wysyła zielonego mistrza aby poprowadził atak na elitarny oddział Geonozjon. Jak to zwykle bywa zielony zabawny Jedi wpada na niekonwencjonalny pomysł. Jaki? To każdy sam musi się przekonać. Scenariusz został zilustrowany przez Ramona K. Pereza i zdecydowanie pasuje do całej opowieści. Rysunki przypominają serial animowany i...

Szymon_Kowalczyk259 | 2017-10-04
Przeczytana: 2013 rok