Przeciw śmierci

Tłumaczenie: Stanisława Michalskiego
Wydawnictwo: Toporzeł
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Psychologia, życie

Kto obawia się odpowiedzialności i woli pewny kąt i pewne wynagrodzenie, zawsze zostanie mniej lub więcej maszyną, wydaną na łup innych. Bać się nieszczęścia, przewidywać przeszkody, rozmyślać o trudnościach - jest rzeczą wprost rujnującą i najpewniejszą drogą do nędzy. Odpowiedni stosunek towarzyski jest najpierwszą podstawą do osiągnięcia szczęścia, zdrowia i powodzenia. Uzdrowienia są...

Uzdrowienia są tak samo zaraźliwe, jak choroby! Chwytamy zdrowie jak ospę.

źródło opisu: Toporzeł 1992

źródło okładki: Toporzeł 1992

Carpediem | 2018-09-04

Uwielbiam tą książkę. Czytam ją już od wielu lat. Lubię ją otworzyć i po prostu czytać.... daje dużo do myślenia. Często zdarza mi się zabrać ją w podróż. Polecam każdemu, kto lubi filizofię, odradzam każdemu, kto szuka lekkiej lektury. Nie nadaję się na plażę, choć nadaje się na długie wieczory w samotności...

Michal | 2017-06-21
Na półkach: Przeczytane, Papierowe
Przeczytana: maj 2017

Ksiązka jest beznadziejnie napisana. Może dlatego, że jest z 1911 roku. Nie wiem, może wtedy nie znali logicznej składni zdań, prowadzenia i komponowania toku rozumowania oraz właściwego komponowania wniosków. Da się z niej wyciągnąc pewne wartościowe spostrzeżenia, ale czytanie jej to ból. Autentycznie. Prowadzone wywody przypominają iście "coachingowski" styl, ale jednocześnie próbują prowadzić pseudonaukowej retorykę (powszechnie wiadomo, że...każdy człowiek ma to, że...u każdego działa to, że...) nie popartą żadnymi dowodami czy faktami innymi niż wyobrażenia autora. Opisałbym ją zdaniem "autor chciał dobrze, ale totalnie nieumiejętnie się do tego zabrał przez co książka jest dobrym przykładem jak nie należy pisać książek"

Leszy | 2016-05-15

Piękna książka i piękne jej przesłanie.

Mr_Highlander | 2016-05-13
Przeczytana: 03 maja 2016

Książka kupiona w antykwariacie za 5 zł, przeczytana w 4 dni podczas podróży do pracy. Wiedziałem że znalazłem ciekawą książkę, przynajmniej tematycznie mi odpowiadała, niespodziewałem się natomiast tak ciekawego zoobrazowania tego czym nasiąka nasz umysł i co go kształtuje. Jak powinniśmy interpretować różne sytuacje życiowe i jak wyciągać z nich wnioski. Jak oszukać śmierć ? Gorąco polecam :)

Przegenialna książka nt. rozwoju osobistego! Spośród całej masy innych treści zgłębiających tę tematykę jak dotąd nigdy wcześniej się nie spotkałam chociażby nawet ze wzmianką nt. samego Mulforda.
Natrafiłam na tę książkę całkiem przypadkowo i bez wahania przyznaję, że jestem niezwykle wdzięczna za ten dar od losu.

Skąd taki, a nie inny tytuł owej publikacji!? Otóż autor konsekwentnie skupiając się na odwiecznych, lecz niestety w pewien sposób 'przykurzonych', zatraconych i niedocenionych prawdach tego świata, pokazuje co tak naprawdę przyczynia się do naszego wypalenia i niezadowolenia w życiu codziennym. Odpowiada na pytania odnośnie niepowodzeń, wiary w siebie. Napomina by dostrzegać rzeczy, które często przez swą prostotę i powszechność występowania wydają się nam tak banalne, że aż nieużyteczne w swym istnieniu, jednak w rzeczywistości są dla nas niezwykle ważne, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Te wszystkie spostrzeżenia, rady i wskazówki przez to, że są...

chomikez | 2013-05-11
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

dobra książka wzmacnia energię naszego ducha