Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370205317
żeglarstwo
joly_fh

Robin Knox-Johnston zyskał sławę w roku 1969 kiedy jako pierwszy człowiek opłynął świat w samotnym rejsie non stop. W swojej niesamowitej karierze żeglarskiej ustanawiał wokółziemskie rekordy prędkości, a w roku 2007, mając lat 68, po raz ostatni ścigał się w regatach na trasie dookoła globu. „O żeglowaniu” to wybór jego najbardziej prowokujących, a także refleksyjnych felietonów...

„O żeglowaniu” to wybór jego najbardziej prowokujących, a także refleksyjnych felietonów opublikowanych w miesięczniku „Yachting World”, w którym przez ponad 20 lat miał swoją stałą rubrykę. W tej książce autor dzieli się z czytelnikami fascynującymi anegdotami, obserwacjami oraz przemyśleniami zbieranymi przez lata. Teksty dotyczą zarówno postępu, jaki dokonuje się w żeglarstwie jak i różnego rodzaju zdarzeń jakie miały miejsce w jego długiej i bogatej karierze żeglarskiej.

„O żeglowaniu” to jednocześnie rozrywka i informacja. Dzięki przejrzystemu indeksowi łatwo odnaleźć potrzebne pojęcia, a lekturę można zaczynać w dowolnym miejscu.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Alma - Press Sp. z o.o. , 2013

źródło okładki: www.almapress.com.pl

tuco_salamanca | 2017-10-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Zestaw felietonów, dobrze napisane i ciekawe (oczywiście dla osób zainteresowanych tematyką).

Rafał | 2016-01-04
horyzontbezkonca_pl | 2015-09-13