Św. Augustyn – poszukiwanie Boga

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
św. Augustyn, teologia
religia
joly_fh

Dorobek pisarski św. Augustyna jest ogromny, a lektura jego dzieł jest niekiedy bardzo trudna, z powodu występującego w nich uwikłania jego wypowiedzi w szczegółowe i bardzo trudne do przeniknięcia dla dzisiejszego człowieka kwestie współczesnych mu pojęć i debat filozoficznych. Dlatego bardzo potrzebny jest dzisiaj kompetentny przewodnik, który otworzy czytelnikowi drogę do bogactwa i głębi myśli teologicznej Augustyna. Zamiar taki powiódł się w pełni ks. Sylwestrowi Jaśkiewiczowi, który nie tylko dokonał znakomitego wyboru i komentarza cytowanych fragmentów, ale także udokumentował swoją pracę współczesną literaturą naukową z tej dziedziny. Przyjęta metoda pozwala czytelnikowi nie tylko łatwiej podążać za tokiem myśli Augustyna, lecz wręcz radować się wraz z nim i niepostrzeżenie włączyć się w jego modlitwę

źródło opisu: Księgarnia św. Jacka, 2012

źródło okładki: http://ksj.pl/nowosci/sw-augustyn-poszukiwanie-boga