Łatwe utwory na fortepian

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Pedagogiczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka klasyczna, fortepian
muzyka

Wydanie wyboru drobniejszych utworów Bacha w trzech zeszytach (ten jest pierwszym; dalej następują „Drobne utwory” i „Małe preludia”) ma na celu dostarczenie materiału, który stopniowo doprowadzi ucznia do „Inwencji dwugłosowych”, „Suit francuskich” itd. W niniejszym zbiorze pierwsze dziesięć utworów oraz dwa ostatnie pochodzą ze „Zbiorku nut Anny Magdaleny Bach”; jedenasty jest wyjątkiem z „Suity e-moll” na lutnię; dwunasty pochodzi ze „Zbiorku Wilhelma Friedemanna”.

Autor komentarza wykonawczego: Zbigniew Drzewiecki Jan Ekier Jan Hoffman Adam Rieger
Autor okładki: Kozak Studio
Autor opracowania: Zbigniew Drzewiecki Jan Ekier Jan Hoffman Adam Rieger