Zgłosuj na książki roku 2017

Styxx

Cykl: Mroczny Łowca (tom 22)
angielski
Różyczka

Centuries ago Acheron saved the human race by imprisoning an ancient evil bent on absolute destruction. Now that evil has been unleashed and it is out for revenge. As the twin to Acheron, Styxx hasn’t always been on his brother’s side. They’ve spent more centuries going at each other’s throats than protecting their backs. Now Styxx has a chance to prove his loyalty to his brother, but only if...

As the twin to Acheron, Styxx hasn’t always been on his brother’s side. They’ve spent more centuries going at each other’s throats than protecting their backs. Now Styxx has a chance to prove his loyalty to his brother, but only if he’s willing to trade his life and future for Acheron’s.

The Atlantean goddess of Wrath and Misery, Bethany was born to right wrongs. But it was never a task she relished. Until now. She owes Acheron a debt that she vows to repay, no matter what it takes. He will join their fellow gods in hell and nothing is going to stop her.

But things are never what they seem, and Acheron is no longer the last of his line. Styxx and Acheron must put aside their past and learn to trust each other or more will suffer.

Yet it’s hard to risk your own life for someone who once tried to take yours, even when it's your own twin, and when loyalties are skewed and no one can be trusted, not even yourself, how do you find a way back from the darkness that wants to consume the entire world? One that wants to start by devouring your very soul?

źródło opisu: St. Martin's Press

źródło okładki: St. Martin's Press

Martyna | 2015-05-26

Jak na fankę serii przystało byłam nieco zaskoczona faktem,iz Styxx doczekał się własnej książki...Byłam również bardzo zaintrygowana co też wymyśli nasza kochana Sherrylin, stawiałam na niegrzecznego chłopca który postanowił zejść ze złej ścieżki na prawą drogę i zadośćuczynić za krzywdy wyrządzone bratu...jakże się myliłam!!! Książka ta stawia Styxxa w zupełnie innym świetle, ukazuje prawdę jakiej nie widzieliśmy czytając pozostałe tomy... ja płakałam jak dziecko i nie mogłam poradzić sobie wręcz z emocjami, było zaskakująco i przerażająco...roztkliwiłam się nad Styxxem doszczętnie i jedyne czego chciałam przez całą książkę to utulić go do swej piersi i chronić przed tym okrutnym światem :D Uwielbiam Styxxa i jego niepoprawny romantyzm, dobre serce i niebieskie oczy, kocham jego poczucie humoru i ironiczne teksty, i absolutnie uwielbiam jego wojowniczą, niegrzeczną naturę, zaciętość, wytrwałość i sposób w jaki oddaje się walce bez reszty... to zdecydowanie jeden z moich...

Masquerade | 2014-10-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 13 października 2014

Styxx urodził się 9548 lat przed Chrystusem i już od pierwszego dnia życia miał obowiązki. Najważniejszy - bycie księciem i następcą tronu na wyspie Didymos, jako że urodził się jako pierwszy z dwojga identycznych bliźniąt. Jego brat, Acheron, nie miał tyle szczęścia. Kiedy po raz pierwszy otworzył oczy, został skazany na życie w cierpieniu, odtrącony przez wszystkich, w szczególności własnych rodziców. Jego oczy bowiem miały kolor płynnego srebra, co było niezaprzeczalnym dowodem na to, że Acheron nie jest człowiekiem, a Aara - matka chłopców - najprawdopodobniej zdradziła króla Kserksesa z którymś z bogów. W tym momencie życie chłopca zamienia się w koszmar, który nie ma nic wspólnego z radosnym i dostatnim życiem, na które liczyła dla swego syna prawdziwa matka Acherona, atlantydzka bogini Apollymi, umieszczając dziecko w łonie królowej. I wydawać by się mogło, że Styxx ze swoimi niebieskimi oczami będzie wiódł życie, jakie każdy książę wieść powinien, jednak surowość,...

Paulina | 2018-01-06

NAJLEPSZA!
Choć przepłakałam większą połowę a przez 1/4 czasu czułam tak sile wzburzenie, gniew i irytację że miałam ochotę osobiście pozabijać większość bohaterów i tak jest najlepsza z całej serii i nie sądzę aby jakakolwiek późniejsza zdołała ją przebić. Naprawdę warto!

Kama | 2017-08-05
JNietoperzova | 2017-05-22