Fotografia ślubna. Emocje uchwycone światłem

Wydawnictwo: Helion
Tytuł oryginału: Captured by the Light: The Essential Guide to Creating Extraordinary Wedding Photography
fotogarfia
poradniki
hunter

Fotografia ślubna to praca pod ogromną presją. Tego wyjątkowego dnia wszystko musi być przecież piękne, dopracowane, magiczne… Zadanie, które stoi wtedy przed fotografem, jest zatem szczególnie trudne. I choć jedni nowożeńcy lubią wystudiowane, klasyczne pozy, a inni preferują naturalne, niewymuszone zdjęcia, wszyscy oczekują jednego — że będą wyglądać perfekcyjnie. Jak sprostać tym wymaganiom i zagwarantować swoim klientom zachwycającą relację z tego najważniejszego dnia w ich życiu? Jak mimo ogromnego tempa i szybko zmieniających się warunków oświetleniowych korzystnie wszystkich sfotografować, a przy tym zapewnić zdjęciom doskonałą jakość i walory artystyczne? Do tego niezbędna jest gruntowna wiedza z dziedziny mistrzowskiego portretowania i umiejętnego wykorzystania światła, znajomość zasady komponowania zdjęć ślubnych i sprawdzonych ustawień fotografowanych osób. Kto lepiej wprowadzi Cię w arkana mistrzowskiej fotografii ślubnej niż jeden z czołowych światowych fotografów ślubnych — David A. Ziser?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

dziewczyna84 | 2015-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Wspaniała książka ukazująca wszystkie tajniki fotografii ślubnej. Ale uważam, że rady w niej zawarte można wykorzystać również przy innych rodzajach fotografii. Autor przechodzi przez sprawy techniczne, kompozycyjne, sprzętowe, cały czas prezentując wspaniałe zdjęcia, wyczulając czytelnika - jak takie fotografie zrobić. Na końcu przechodzi przez wszystkie etapy ślubu, opisując jakiego sprzętu kiedy używa, na co zwrócić uwagę, czego unikać. książka zakończona jest pięknym albumem ślubnym.

hunter | 2013-04-21

Bardzo dobra książka, poruszająca wile aspektów fotografii, nie tylko ślubnej ale ogólnie fotografii jako takiej. Zawiera wszytko od "metodologii" pracy, poprzez omówienie kompozycji aż po sprzęt.
Polecam.