II wojna światowa, Biłgoraj
historyczna
geokuba

"Brzegi nadziei" to powieść o losach biłgorajskiej rodziny w pierwszych latach okupacji niemieckiej. Ukazuje losy Polaków, Żydów, Niemców i Ukraińców w małym miasteczku prowincjonalnym jakim był Biłgoraj. Większość z nich łączyła nadzieja na zakończenie wojny i normalne życie, jednak rozbijająca się jak morska fala o skalisty brzeg rzeczywsitości. "Brzegi nadziei" jest pierwszą powieścią...

"Brzegi nadziei" jest pierwszą powieścią beletrystyczną o tematyce historycznej z akcją w Biłgoraju. Jej bohaterowie, wzorowani na autentycznych postaciach, usiłowali przeciwstawiać się zwyrodnieniom powodowanym wojną, przeżywając dramaty, miłość i zbrodnie.

źródło opisu: Biłgorajskie Towarzystwo Literackie, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie