Wiedeń, Austria
rabien

Karnawał w rytmie walca Secesyjne i barokowe perły architektury Kawa po wiedeńsku - Kto otworzył pierwszą kawiarnię w Wiedniu? - Gdzie ma popiersie Jan Kiepura? - Jak wyglądał ceremoniał pogrzebowy Habsburgów? - Kto założył kapcie na końskie kopyta? Wiedeń, czyli nowe spojrzenie na stolicę Austrii. Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz uroki życia „nad pięknym modrym Dunajem”. „Klimat...

Karnawał w rytmie walca
Secesyjne i barokowe perły architektury
Kawa po wiedeńsku

- Kto otworzył pierwszą kawiarnię w Wiedniu?
- Gdzie ma popiersie Jan Kiepura?
- Jak wyglądał ceremoniał pogrzebowy Habsburgów?
- Kto założył kapcie na końskie kopyta?

„Klimat stolicy Austrii tworzą nie tylko historia miasta i jego architektura, ale też obyczaje. Pod tym względem Wiedeń jest jak jeden z ostatnich przyczółków na oceanie świata dążącego do całkowitej unifikacji. Wiedeńczycy też oczywiście uczestniczą w tym wyścigu, ale ze wszech miar starają się zachować pozory, że tak nie jest. Dzień rozpoczynają zwykle od odwiedzin dobrze znanej kawiarni. Siadają najchętniej zawsze przy tym samym stoliku obsługiwanym przez znanego kelnera. Prawdziwy wiedeńczyk starzeje się wraz ze swoim ulubionym lokalem i... kelnerem. Sącząc ulubioną kawę, wiedeńczycy czytają poranne gazety. A w lustrach dyskretnie obserwują gości”.
Paweł Wroński, autor przewodników turystycznych

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl