Ratownictwo z powietrza w Tatrach. Podręcznik śmigłowcowych technik ratowniczych

Wydawnictwo: Stapis
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ratownictwo, śmigłowce, góry, TOPR
sport
joly_fh

Specjalistyczny podręcznik skierowany głównie do członków załóg śmigłowców ratowniczych i ratowników górskich, zawierający rys historyczny ratownictwa śmigłowcowego w Tatrach, opis ekwipunku załogi i wyposażenia śmigłowca ratowniczego PZL W-3A „Sokół” Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz bogato ilustrowaną prezentację technik i procedur wykorzystywanych przez ratowników Zespołu Śmigłowcowego TOPR.

źródło opisu: Stapis, 2013

źródło okładki: http://www.stapis.com.pl/lit-sport.html

Korczak1 | 2015-10-22
Przeczytana: 10 lipca 2014

Książka bogata w opisy technik linowych stosowanych we współczesnym ratownictwie śmigłowcowym. Brakuje mi trochę odniesienia do LPR-u ale w końcu autor to TOPR-owiec i trudno go za to winić. Dobrze zrobiony rys historyczny.

książek: 20701
Bogusław | 2017-05-19