Cinema Architecture

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Architecture In Focus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Braun
architektura
sztuka
angielski
Agnieczka

Architektura kin jest architekturą nocy. Wieczorne pokazy odbywają się w budynkach, które dziś bardziej niż kiedykolwiek charakteryzują się innowacyjną architekturą, jak i rozszerzonymi funkcjami. Ksiązka „Cinema Architecture” bada różne rodzaje kin. Są to zarówno samodzielne budynki jak i kina, które są wchodzą w skład centrów rozrywki czy ośrodków kultury, kina, które znajdują się poza ich...

Ksiązka „Cinema Architecture” bada różne rodzaje kin. Są to zarówno samodzielne budynki jak i kina, które są wchodzą w skład centrów rozrywki czy ośrodków kultury, kina, które znajdują się poza ich zwykłym kontekstem (na przykład w hotelach), a także wielofunkcyjne mobilne kina o charakterze strukturalnym. Pozycja koncentruje się także na projektowaniu wnętrz, ukazując przekrój od wystroju ekstrawaganckiego, luksusowego i bogatego do minimalistycznego, nowoczesnego i wyrafinowanego.

źródło opisu: www.braun-publishing.ch

źródło okładki: www.braun-publishing.ch