Świat baśni i legend. Antologia baśni i legend literatury polskiej i obcej.

Wydawnictwo: Księgarnia Polska
bajki, baśnie, antologia baśni
Agnieczka

Bogata antologia baśni, w której zawarto baśnie polskie (autorzy – A. Dygasiński, M. Gawalewicz, K. Gliński, J. I. Kraszewski, E. Orzeszkowa, A. Piotrowski, Z. Rabska, W. Reymont, H. Sienkiewicz, K. W. Wójcicki, R. Zmorski, N. Zmichowska), baśnie Hansa Christiana Andersena, Selmy Lagerlöf, Rudyarda Kiplinga, Braci Grimm; baśnie arabskie, chińskie, hinduskie, japońskie, kaukaskie, koreańskie, ormiańskie, perskie oraz wybrane legendy greckie.

Zebrał Kazimierz Paszkowski.
Ilustracje Jadwiga Przeradzka.