Los. Opowieść w dwóch częściach

Tłumaczenie: Teresa Tatarkiewiczowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Pism Josepha Conrada". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Chance
klasyka
geokuba

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Weronika-Wiktoria | 2013-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 28 lipca 2013

Joseph Conrad to uznany autor a jego dzieła należą do klasyki literatury. Ja osobiście znałam go tylko z "Jądra Ciemności" i powiem (a raczej napiszę), że nie było to moje najlepsze literackie spotkanie. Być może (co jest nawet bardzo prawdopodobne) nie potrafię docenić jego twórczości, być może jej nie rozumiem, być może jest dla mnie za trudna, a być może po prostu nie trafia w moje gusta. Trudno napisać coś nie przychylnego o dobrze znanym autorze, bo jednak obrońców pewnie będzie miał co nie miara, dlatego ostrzegam że to co napiszę jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym odczuciem laika.
Zacznę może od tego czym myślę, że ta książka jest. Jest to powieść psychologiczno-obyczajowa z przewagą tego pierwszego. Po zobaczeniu z tyłu słowniczka terminologii morskiej/marynarskiej pomyślałam, że będzie to książka opowiadająca jakieś morskie historie, a jednak bardzo się pomyliłam! Co prawda akcja czasami toczy się na morzu a i fabuła jest nam przedstawiana przez marynarzy jednak...