Dwa groby

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Pendergast (tom 12)
Wydawnictwo: G+J
Two Graves
elfijka

Agent Pendergast podąża śladem Przymierza, tajnej organizacji, która uprowadziła jego żonę, tuż po ich ponownym spotkaniu po latach. Kierowany żądzą zemsty agent specjalny FBI nie zawaha się przed niczym, by poznać prawdę o kobiecie, którą kochał – i utracił – oraz zemścić się na ludziach, którzy odebrali mu wszystko. W tym celu musi wybrać się do Brazylii, w ostępy niebezpiecznej puszczy i...

W tym celu musi wybrać się do Brazylii, w ostępy niebezpiecznej puszczy i odnaleźć tajemnicze miasteczko zamieszkałe przez potomków nazistów – i ofiary sekretnych, mrożących krew w żyłach eksperymentów prowadzonych po II wojnie
światowej przez dawnych hitlerowskich oprawców, w tym także doktora
Mengele. Od powodzenia samotnej misji Pendergasta zależy nie tylko los
jego samego, lecz przyszłego porządku całego świata.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

Kokosanka | 2014-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Bardzo wciągająca książka. Muszę przyznac, że ten duet pisze ciekawie i mimo, że Kult był dla mnie trochę przekombinowany i surrealistyczny (mimo, że podano logiczne wyjaśnienie) to dwa groby są lepsze, mimo, że wyjaśnienie również jest takie..nie do uwierzenia. Niemniej akcja za akcją, czasem moje nerwy były nadszarpnięte, tak się wkręciłam. Moim zdaniem, Pendergast podobny jest do Wina Cobena, ale brak mu takiego poczucia humoru.Szczerze nie przypadł mi ten bohater tak do gustu. Wydaje mi się, że jest zbyt zarozumiały, gburowaty dla swoich znajomych. Byc może kolejne ksiązki to zmienią. Bardzo dobrze poruszony temat eksperymentów medycznych. Polecam.

BagatElka | 2013-08-11

Jestem w trakcie czytania ale już teraz wiem,że mnie ten znakomity duet piszących samców nie rozczaruje;)
Kupuję każdą kolejną książkę i zawsze czytam aż do utraty tchu.Dla wielu osób to może być kicz,literatura klasy B ale dla mnie to za każdym razem świetna rozrywka .
Oglądałam ostatnio ekranizację "Reliktu" i nie jestem zachwycona ale książka mi się podobała i mam takie ciche marzenie aby ktoś zekranizował wszystkie części cyklu o ekscentrycznym agencie FBI.

Zuela | 2014-11-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nazistowskie eksperymenty polegające na doskonaleniu bliźniaków-jeden bliźniak jest doskonały,idealny i jest mordercą,a drugi gorszy dawcą narządów.Agent Pentegrast nie może się pogodzić,że jego żona i szwagier też są wynikiem tego eksperymentu,zszokowany,że Helen wróciła do Brazyli by urodzić icj dzieci.Pojedynek ze swoim synem,który ma skłonności jak jego brat Diogenes nie do końca kończy się wygrana agenta.Zostaje z nim drugi syn,teoretycznie ten gorszy.Czy będzie ciąg dalszy
?

| 2013-09-09

„Dwa groby” ostatnia część rodzinnej bo tak trzeba to chyba nazwać cześć trylogii o agencie Pendergaście na całe szczęście trzyma poziom i w przeciwieństwie do poprzedniej trylogii o Diogenesie nie ma słabszych nudzących fragmentów. Autorzy od samego początku narzucają szybkie tempo akcji i przez cała książkę nie zwalniaj ani na chwilę. Mają pełno pomysłów i sprawnie wplatają je w wir akcji rzucając bohaterom co chwila nowe kłody pod nogi i piętrząc im problemy. Jeśli kolejne przygody ich agenta mają być w podobnym tonie to warto na nie poczekać zwłaszcza ze książka otwiera wiele mozaikowaci do dalszych historii. Pozostaje nam wiec tylko cierpliwie czekać na dalszy ciąg.

Amarisa | 2013-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Odkąd pamiętam zawsze chętnie sięgałam po mocniejszą literaturę - sensację, kryminały, thrillery, horrory. Lubię czuć dreszczyk emocji i wzrastający poziom adrenaliny podczas przewracania kolejnych stron książki. Przeglądając ofertę Wydawnictwa G+J Książki natrafiłam na powieść "Dwa groby" autorstwa duetu Douglas Preston i Lincoln Child. Przeczytałam opis, wydał mi się interesujący, więc pomyślałam sobie - czemu by nie? I tak książka trafiła w moje ręce, a ja zaczęłam zagłębiać się w historię w niej opisaną.

Książka opowiada o agencie FBI Aloysiusie Pendergaście. Przez dwanaście lat żył w przekonaniu, że jego żona Helen nie żyje. Teraz jednak okazało się, że to nieprawda. W dniu, w którym ponownie spotkał się z ukochaną, okazuje się, że zastawiono na nich pułapkę, w wyniku której Helen zostaje porwana, a niedługo potem zamordowana. Po tym wydarzeniu Pendergast traci sens życia. Z dnia na dzień coraz bardziej się stacza, a nawet planuje samobójstwo. Ze stanu marazmu wyciąga go...

eva40 | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Jak zawsze dużo akcji i ulubiony agent FBI Aloysius Pendergast nic dodać nic ująć, kolejna powieść sensacyjna udana. Polecam.

Shetani | 2013-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2013

„Zanim wkroczysz na drogę zemsty, wykop dwa groby.”
Dla wroga i dla… siebie?

Ale czy agent specjalny Pendergast byłby aż tak nieuważny i nieodpowiedzialny, że podczas swojej zemsty musiałby wykopać też grób dla siebie? Nadszedł czas, w którym Aloysius podąża śladem Przymierza – tajnej organizacji nazistowskiej, która lata temu uprowadziła jego żonę. Jedyne, co go trzyma przy życiu, to zemsta. Pragnie poznać prawdę i wziąć odwet na tych, którzy odebrali mu wszystko to, co najważniejsze. Jednak żeby tego dokonać musi wybrać się do dzikiej puszczy i odnaleźć miasteczko, które nie jest przeznaczone do ogólnego dostępu. Tam żyją dzieci pochodzące z tajnych eksperymentów, które zostały zapoczątkowane podczas II wojny światowej. Co takiego podczas swojej podróży odkryje Pendergast? I jak to się dla niego skończy?

„Dwa groby” to trzecia część cyklu dotycząca Helen Pendergast – żony głównego bohatera. A może bardziej powinnam napisać, że dotyczące śledztwa w jej sprawie. Douglas’a...

książek: 1951
Marzena | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Cała trylogia świetna, pierwszy tom troszkę mi się dłużył przez opisy, ale jak już mnie wciągnęło to nie umiałam się oderwać!!!

Jak dla mnie autorzy nie potrzebnie uśmiercili żonę głównego bohatera, po trzech grubych tomach na prawdę spodziewałam się szczęśliwego zakończenia :) Chociaż czy po tych autorach mogłam się tego spodziewać zdecydowanie NIEEE ;)

Nie które wątki strasznie mnie wciągnęły, ale nie będę zdradzać znaczącej fabuły. Agent FBI jak zwykle jest zaskakujący i jak zawsze daje rade.

W bibliotece już zamówiłam kolejne książki z tego cyklu ;)

Mamerkus | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

"Granice szaleństwa" ocena 4/10
"Bez litości" ocena 2/10
"Dwa groby" ocena 1/10
Boleję nad tym niezmiernie, ale nic nie zmieni faktu, że duet Preston&Child już od pewnego czasu wyczerpał swoją formułę, a każda kolejna książka pokazuje jak daleko panowie pisarze odeszli od swoich pierwotnych osiągnięć, które mnie onegdaj zachwycały. Piszę duet, bo ostatnio miałem okazję przeczytać samodzielne dzieło Childa, które przypomniało mi, jak kiedyś panowie wspólnie świetnie pisali. Poprzednio przeczytana i zrecenzowana powieść duetu pt. "Cemetery dance" to był produkt jak z fabrycznej taśmy, bez polotu, wymuszony, siermiężnie napisany, klasyczna sztampa.
Produktem z fabrycznej taśmy taniej, grającej już tylko na emocjach czytelnika, jest także tzw. trylogia Helen, czyli dzieje dawno zmarłej żony Pendergasta, przy czym każda kolejna powieść jest bardziej kuriozalna fabularnie od poprzedniej. Nie chcę tutaj spojlerować fabuły, a bez tego ciężko przytoczyć argumenty na moją tezę, dlatego...

ansomia | 2013-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2013

“Zanim wkroczysz na drogę zemsty, wykop dwa groby.” Konfucjusz

Douglas Preston, Lincoln Child to wspaniały duet pisarski, dzięki któremu powstało wiele intrygujących thrillerów. Sławę przyniósł im cykl książek, z głównym bohaterem, agentem FBI Aloysiusem
Pendergastem. Tym razem, jego losy śledzimy w tytule „Dwa groby”.

Po wielu latach rozłąki, agent Pendergast spotyka się ze swoją domniemanie zabitą żoną- Helen. Pomimo wielu środków ostrożności, pewna tajna organizacja, która z niewiadomego powodu interesuje się żoną agenta, dowiaduje się o ich spotkaniu. Wykorzystując okazję porywa Helen. Aloysius wyrusza w pościg za porywaczami, spotykając na swojej drodze niemało niebezpieczeństw. Niedługo po tym, w miasteczku dochodzi do wielu tajemniczych morderstw, które okazują się powiązane z Pendergastem i niewyjaśnioną przeszłością jego żony.

„- Co takiego Hard Crane powiedział o miłości? Że jest jak spalona zapałka wrzucona do pisuaru. Po co ludzie narażają się na takie...