Martynka i tajemniczy książę

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
dziewczynka, przygody, książę
Artsajke

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. W tej książce przeczytacie o tym, jak Martynka spotkała tajemniczego księcia.

źródło opisu: publicat.pl/papilon

źródło okładki: publicat.pl/papilon

Ida | 2016-11-04
Na półkach: Dla dzieci i nie tylko
Przeczytana: 04 listopada 2016

Taka sobie opowiastka o pobycie w Wenecji. Niby, że na planie filmowym, że trwający karnawał. Trochę dziwna historyjka spotkania z małym chłopcem, chwilami wrażenie, że dzieje się coś niedobrego, dookoła ludzie w maskach (i tu, te wrażliwsze dzieci, mogą mieć kłopoty przed snem, bo tekst wprowadza nas w taki lekko niepokojący nastrój).
Właściwie, interesujące są tylko informacje na temat samej Wenecji, znanych budowli. Poza tym cały czas jakiś bieg - ucieczka przez całe miasto i to w dziwnej atmosferze.
Nieszczególna przygoda, z zakończeniem, które może rozczarować dziecko ;)

zdolnedzieci | 2017-02-06
Na półkach: Dla dzieci

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Lolkidwa | 2016-08-11
Na półkach: Posiadam