Spotkanie pod skałą

Wydawnictwo: Rebis
joly_fh

Najnowsza książka Tadeusz A. Kisielewskiego, którą współtworzy z filmowcem Mariuszem Katą. To oparta na faktach powieść sensacyjna z bezlitosną walką wywiadów i zakazaną miłością w tle! Druga wojna światowa. Z dala od pól bitewnych toczą się tajne zmagania o powojenne łupy terytorialne. W gabinetach Moskwy, Berlina i Londynu zapadają decyzje, na kim się w tej rozgrywce oprzeć, a kogo z niej...

Druga wojna światowa. Z dala od pól bitewnych toczą się tajne zmagania o powojenne łupy terytorialne. W gabinetach Moskwy, Berlina i Londynu zapadają decyzje, na kim się w tej rozgrywce oprzeć, a kogo z niej wyeliminować. Major GRU Dmitrij Sokołow ma zorganizować zamach na przywódcę jednego z państw sojuszniczych. Porucznik Marietta von Reimer z Abwehry otrzymała zadanie, by do tego nie dopuścić. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest nie tylko to, komu uda się wykonać zadanie, ale także ich osobiste losy. Ktoś musi zdradzić, ktoś musi ulec... Sytuacja się komplikuje, gdy do akcji wkracza podwójny agent MI6.

źródło opisu: Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

czytamcałyczas | 2017-10-10

Rewelacja,przed duże R !.Tak,dobrej książki,o kulisach zamachu,na generała Sikorskiego dawno nie czytałem.
Historia,zamachu (spisku ?),która może zmieniła obraz Polski,po wojnie.
Historia,z którą należy się zmierzyć.

GroszeQ | 2017-03-10

Jak na ogromną wiedzę którą autor niewątpliwie posiada i podaje w swoich licznych książkach(Zamach, Gibraltar 43, Po zamachu itd). Książka mogłaby być zdecydowanie lepsza, czuję mocny niedosyt. Temat bardzo ciekawy, intrygujący ale powieść chyba nie jest mocną stroną autora...

Tekax | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Wartka powieść sensacyjna osnuta na kanwie wydarzeń II wojny światowej. Punktem kulminacyjnym jest śmierć generała Sikorskiego. Książka zawiera dużo ciekawych faktów historycznych z dodatkiem elementów hipotetycznych i fabularnych. Czyta się jednym tchem, skłania do refleksji i sięgania po materiały źródłowe. Super połączenie historii i sensacji!

Paweł | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Nawet dobra książka obrazująca wygląd wszelkich powiązań sojuszniczych, wywiadowczych i militarnych z okresu II wojny światowej. Bardzo ciekawa interpretacja zabójstwa generała Sikorskiego. Warto spojrzeć na to od innej strony niż takiej typowej, dziennej i dostępnej w internecie. Mam wrażenie, że książka zawiera w sobie pewną przestrogę: czasem największym przyjaciołom nie można ufać, a skrywana prawda obraca się naszą niekorzyść. Polecam

Maciej Korpuliński | 2014-08-04

Zaczynam się wciągać w taki typ literatury.Bardzo ładnie opisane są szczegóły po śmierci generała Sikorskiego,dały mi one dużo do myślenia.